Bondars LTV savu lēmumu pamest partijas vadību pamatoja ar to, ka ceturtdienas LRA deputāta atbalsts Sudrabai kā komisijas vadītājai viņam nav pieņemams, un tas bija pēdējais piliens visam, kas notiek frakcijā lēmumu pieņemšanā kopumā.
Bondars pauda, ka LRA vadībai, visiem, kam rūp apvienības nākotne, būtu steidzami jānāk kopā un jāsaprot, vai LRA ir opozīcijas partija, vai var piedāvāt savu politiku.
Ņemot vērā pēdējā laika LRA balsojumus Saeimā, es atkāpjos no LRA valdes priekšsēdētāja amata! pic.twitter.com/oDg1xNaqen
— Mārtiņš Bondars (@MartinsBondars) July 27, 2017
Jau ziņots, ka Saeima ārkārtas sēdē ceturtdien, 27. jūlijā, pēc plašām debatēm apstiprināja "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu. Tas atbalstīts, 86 deputātiem balsojot par, bet diviem pret. Par izmeklēšanas komisiju vadītāju apstiprināta deputāte Inguna Sudraba ("No sirds Latvijai"). Savukārt par komisijas sekretāru kļuvis Mārtiņš Šics (Latvijas Reģionu apvienība).
Saeimas debatēs vairāki "Vienotības" deputāti norādīja, ka viņai šajā komisijā nevajadzētu darboties, jo arī viņas vārds figurē žurnāla "Ir" publiskotajās "oligarhu sarunās". Pati Sudraba noliedz saistību ar „Rīdzenē” runāto.
Saeima komisiju izveidoja šā gada 21.jūlijā pēc 35 deputātu pieprasījuma, un tās darbības laiks sākotnēji būs seši mēneši. Tas notika pēc tam, kas žurnāls "Ir" publicējis “Rīdzenes sarunas”, par ietekmes sfērām dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos. Pēc šīm publikācijām ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atklāja - daļa publiskoto sarunu nemaz nebija Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētajā krimināllietā, kuru pierādījumu trūkuma dēļ prokuratūra un paši izmeklētāji.
Reaģējot uz to, KNAB jaunais priekšnieks Jēkabs Straume nesolīja atjaunot izmeklēšanu lietā, taču KNAB solīja pārbaudīt sarunu autentiskumu, iespējamo noplūdi un arī sarunās izpausto informāciju.