Dienas ziņas

Slēgto skolu ēkas pielāgo sociālām vajadzībām

Dienas ziņas

Pieprasījums pēc asinīm pieaug, donoru skaits sarūk

Viļakā top jaunie ložu šaušanas čempioni

Viļakā aizvien populārāka kļūst ložu šaušana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 6 mēnešiem.

Nelielajā Latgales pierobežas pilsētiņā Viļakā jau vairāk nekā 50 gadus darbojas ložu šaušanas pulciņš. Tā aizsācējam Viļakas vidusskolas fizkultūras skolotājam Broņislavam Bondaram ložu šaušana bija hobijs, kas vēlāk pārtapa par regulārām sporta nodarbībām šī sporta veida piekritējiem. Pēc sava skolotāja nāves viņa audzēknim un ložu šaušanas pulciņa trenerim Ēvaldam Vancānam radās ideja izveidot Broņislava Bondara piemiņas balvas ložu šaušanas sacensības, kas pirmoreiz notika pirms 25 gadiem.

Tradicionāli sacensības norisinās divās dienās un tās notiek komandu un individuālajā vērtējumā. Piedalīties tajās var ikviens Latvijas iedzīvotājs. Sacensības notiek ar mazkalibra un pneimatiskajiem ieročiem, tāpēc jaunākajam dalībniekam jābūt vismaz 12 gadu.

Dažādas emocijas – gan prieks, gan satraukums. Adrenalīns,” tā savas emocijas raksturo viena no sacensību dalībniecēm Viktorija Agnese Vancāne. Savukārt cits sacensību dalībnieks Imants Mozulis norāda, ka šis sporta veids viņiem ir kā azarts, relaksācijas un savstarpējās konkurences avots.

Viļakas sporta skolas direktors un ložu šaušanas pulciņa esošais  treneris Ēvalds Vancāns uzsver, ka jauniešu vidū šis sporta veids ir guvis panākumus, par ko liecina valsts mēroga sacensībās iegūtas godalgotās vietas. „Pirmā medaļa, ko pēc 40 gadiem mēs izcīnījām - pagājuša gada decembrī trešā vieta individuālā vērtējumā mazkalibra standarts. (..) Un komandu vērtējumā pēdējos trīs gadus esam bijuši Latvijas čempionātā godalgotās vietās jaunākai grupai. Pagājušogad bijām otrajā,” norāda ložu šaušanas sacensību galvenais tiesnesis Ēvalds Vancāns.

Šogad, lai sveiktu ložu šaušanas sacensību uzvarētājus, savā dzimtajā pusē no Taškentas bija ieradies arī Broņislava Bondara dēls Edgars. Viņš cer, ka kādreiz arī Viļakā taps nākamie Latvijas ložu sušanas čempioni. „Man liekas. ka viņš šeit iedibināja tādu kā sporta filozofiju, kas darbojas joprojām. (..) Es domāju, ka tas nav vispārpieņemts fakts, ka kaut kur Latvijā, Latgalē, pierobežā ir kaut kāds sporta veids guvis attīstību. Šeit ložu šaušana ir guvusi attīstību,” saka Edgars Bondars.

Šī gada Broņislava Bondara piemiņas kausu komandu kopvērtējumā izcīnīja komanda “Nakts snaiperi” no Viļakas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti