Viļakas Valsts ģimnāzijai anulē statusu, turpinās kā vidusskola

Viļakas Valsts ģimnāzija no jaunā mācību gada darbu turpinās vidusskolas statusā, paredz otrdien, 22. augustā, valdībā apstiprinātais rīkojums par izglītības iestādes statusa maiņu.

Izglītības un zinātnes ministrijā skaidroja, ka Valsts ģimnāzijas ir vispārējās izglītības iestādes, kas nodrošina kvalitatīvu mācību procesu un veic reģionālā metodiskā centra un pedagogu tālākizglītības centra funkcijas. Valsts ģimnāziju tīkls Latvijas administratīvajās teritorijās tiek pilnveidots atbilstoši vispārējās izglītības iestāžu attīstības iespējām un pilsētu un novadu vajadzībām.

Lai iegūtu un saglabātu Valsts ģimnāzijas statusu, izglītības iestādei jāatbilst noteiktiem kvalitātes un kvantitatīvajiem kritērijiem.

Valsts ģimnāzijas saņem papildu valsts budžeta finansējumu gan pedagogu algām, gan arī reģionālā metodiskā centra un pedagogu tālākizglītības centra funkciju veikšanai.

Viļakas ģimnāzija Valsts ģimnāzijas statusu ieguva 1996. gadā.

Pēdējo gadu darbības izvērtējums apliecināja, ka nu jau vairākus gadus pēc kārtas izglītības iestāde neatbilst Valsts ģimnāzijas kvalitatīvajiem kritērijiem, nodrošinot tikai vienu vispārizglītojošo izglītības programmu, kā arī neizpildot kvantitatīvos kritērijus par atbilstošu skolēnu skaitu vidējās izglītības posmā.

Ņemot vērā šo situāciju un nākotnes prognozes, nav pārliecinošu indikāciju, ka turpmākajos gados situācija varētu mainīties, atzinusi ministrija.

Tāpēc ir pieņemts lēmums no 2023. gada 1. septembra Viļakas Valsts ģimnāzijai anulēt Valsts ģimnāzijas statusu. Turpmāk Viļakas Valsts ģimnāzija darbu turpinās vidusskolas statusā.

Šobrīd Latvijā darbojas 30 Valsts ģimnāzijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti