Balvos un Viļakā uzstādītas velosipēdu remonta stacijas

Balvos – skvērā iepretim Mākslas skolai – un Viļakā pie pilsētas domes uzstādītas publiski pieejamas velosipēdu remonta stacijas, kurās ikviens var veikt nelielus remontdarbus vai uzpumpēt riepas savam velosipēdam, skrejritenim, bērnu ratiem vai ratiņkrēslam. Velosipēdu remonta stacijas pilsētvidē vairs nav jaunums – tādas uzstādītas daudz kur Rīgā, Pierīgā, Ventspilī, Saldū, Līvānos, Gulbenē, Alūksnē un citviet. Tagad, pateicoties konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022" iegūtajai naudas balvai, tādas uzstādītas arī Balvos un Viļakā.

Balvos un Viļakā uzstādītas velosipēdu remonta stacijas
00:00 / 04:21
Lejuplādēt

"Redziet, šīs durtiņas stiprāk jāpavelk. Tās ir uz magnēta. Un šeit ir visi instrumenti, kas vien ir vajadzīgi," Balvos nesen uzstādīto velosipēdu remonta staciju izrāda Balvu novada pašvaldības projektu vadītāja Agate Vanaga. "Gan atslēdziņas, gan skrūvgriezis. Šeit vēl pumpis ir, lai var uzpumpēt riepu. Aizmugurē riepas balsts ir. "

Tieši tāda pati velosipēdu remonta stacija uzstādīta arī Viļakā. Abas – par Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība" iegūto naudas balvu – 5000 eiro.

"Ja mūsu mērķauditorija ir ģimenes, tad mēs domājām, kā mēs varētu palīdzēt tieši ģimenēm ar šiem līdzekļiem.

Šis bija labs veids, kā palīdzēt ne tikai bērniem, bet arī māmiņām, ja viņas staigā šeit – turpat blakus mums ir arī bērnu laukums, un, ja tā ratiņu riepa izlaiž gaisu, tad viņas tepat var pienākt un uzpumpēt. Un arī [ratiņiem] cilvēkiem ar invaliditāti," klāsta Vanaga.

Sarunas laikā pie velo remonta stacijas piebrauc divi jaunieši. Balvēnieši Dairis un Niks atveduši saremontēt Daira melno velosipēdu. Iepriekš savam ritenim Niks šeit gan piepumpējis riepas, gan pacēlis augstāk sēdekli, gan iztaisnojis stūri.

Latvijas Radio: Ērti, ka te uz vietas?

Puiši: Jā, diezgan. Tikai nauda jāmet.

Latvijas Radio: Skaidra nauda ne vienmēr ir līdzi?

Puiši: Jā, tad jābrauc uz mājām pakaļ.

Latvijas Radio: Jūs ikdienā ar velosipēdu daudz pārvietojaties?

Puiši: Pārāk daudz.

Pašvaldības projektu vadītāja Vanaga apstiprina – Balvos riteņbraukšana iecienīta kā sporta nolūkos, tā ikdienas gaitās.

"Mēs esam kompakta pilsēta, tāpēc velosipēds ir ātrākais un kompaktākais veids. Īpaši tagad – vasaras sezonā. Lūk, varat redzēt uzreiz – viens, divi, trīs, četri cilvēki brauc ar riteņiem. Tas taču ļoti patīkami un veselīgi droši vien – vēders ne tik ātri aug."

Arī pilsētas centrā satiktie balvēnieši gan paši pārvietojas ar velosipēdu, gan novērojuši, ka gadu no gada velosipēdistu ir arvien vairāk.

Velo remonta stacija Balvos ir nepilnu mēnesi, tāpēc iedzīvotāji vēl aprod ar iespēju te atvest saremontēt riteņus vai piepumpēt riepas. Ukrainis Viktors dzīvo netālu un jauno iekārtu ir pamanījis, taču pagaidām meitas Marijas velosipēdu remontē mājās. Līdzīgi arī citiem satiktajiem balvēniešiem.

"Nē, nekad. Es savu riteni remontēju pats. Nekādā gadījumā citiem nedošu. Ir arī pašam savi instrumenti. Protams, es pats autoservisā strādāju, tā ka man problēmu ar to nav."

Velosipēdu remonta stacijas pilsētvidē parādās arvien vairāk. Arī Balvos nākotnē plānots uzstādīt vēl vairākas. Taču kā Balvos, tā citās pašvaldībās nākamais solis ceļā uz velosipēdistiem draudzīgu pašvaldību būs dārgāks un laikietilpīgāks, proti, – pielāgot ielu infrastruktūru, tostarp veloceliņus gan pilsētā, gan līdz piepilsētas ciemiem, lai velosipēdistiem pārvietoties būtu droši un ērti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti