Viesītē iesvētī jauno katoļu dievnamu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 7 mēnešiem.

Sestdien Viesītē tiks konsekrēta jeb iesvētīta jaunā Svētā Franciska katoļu baznīca. Dievnama konsekrācija un dievkalpojums sāksies plkst.12.

Baznīcas būvniecības darbi sākās jau 2013.gadā, aizvadītā gada augustā baznīcai tika uzlikts krusts.

Konsekrāciju vadīs Jelgavas diecēzes bīskaps Edvards Pavlovskis. Pasākumā piedalīsies arī Rēzeknes-Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis, bīskaps emeritus Jānis Purvinskis, garīdznieki un topošie priesteri, kā arī draudzes locekļi un viesi.

Kā pastāstīja Viesītes draudzes prāvests Viktors Siļčonoks, līdz šim Viesītes katoļu draudze uz dievkalpojumiem pulcējās vietējās luterāņu draudzes dievnamā, savukārt šodien pirmo reizi Svētā Mise notiks iesvētītajā katoļu baznīcā. Baznīcas nosaukums tika izvēlēts par godu svētajam Asīzes Franciskam un arī pašreizējam pāvestam Franciskam. Turklāt Jelgavas diecēzē nav neviena dievnama, kas būtu nosaukts šī svētā vārdā.

Dievnams ir būvēts uz zemesgabala, kuru draudzei šim mērķim reiz uzdāvināja Anita Cinkmane, kura to bija saņēmusi mantojumā no sava tēva. Tā platība ir ap 6000 kvadrātmetru. Baznīcas kompleksā ir arī priestera dzīvoklis, svētdienas skolas un kora mēģinājumu telpas.

Patlaban dievnama galveno telpu rotā pagaidu altārglezna, tomēr nākotnē plānots pasūtīt no koka darinātu svētā Franciska statuju.

Viesītes Svētā Franciska katoļu baznīcas projekta autore ir Inese Savina, dievnamu būvēja SIA "Redmars", savukārt līdzekļi celtniecībai lielākoties iegūti, pateicoties Vācijas palīdzības fondam "Bonifatiuswerk".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti