FOTO. Prezidents Rinkēvičs tiekas ar pāvestu Francisku

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs ceturtdien, 16. maijā, privātā audiencē tikās ar Romas katoļu baznīcas pāvestu Francisku, informēja Valsts prezidenta kancelejā. Vizītes laikā Rinkēvičs tikās arī ar Svētā Krēsla Valsts sekretāru kardinālu Pjetro Parolinu un pārrunāja Latvijas un katoliskās baznīcas sadarbību.

Tikšanās laikā ar kardinālu Parolinu Rinkēvičs pārrunāja divpusējās attiecības, tai skaitā Latvijas un katoliskās baznīcas sadarbību, kā arī reģiona drošību un atbalstu Ukrainai tās cīņā pret agresoru.

Rinkēvičs sarunas laikā uzsvēra Latvijas un Svētā Krēsla labās attiecības un regulāro augstāko amatpersonu dialogu. Vienlaikus Rinkēvičs apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainai. "Ir jāsniedz viss nepieciešamais atbalsts Ukrainai, lai tā spētu aizstāvēties pret agresoru un to uzvarēt. Aicinām atbalstīt Ukrainas miera iniciatīvu," pauda Rinkēvičs.

Rinkēvičs aicināja Svēto Krēslu aktīvi iesaistīties Krievijas nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanā no Krievijas, Krievijas pagaidu okupētajām Ukrainas teritorijām un Baltkrievijas.

Vizītes laikā pie Svētā Krēsla demonstrēta filma par godināmo latviešu bīskapu Boļeslavu Sloskānu. 2004. gadā oficiāli ar pāvesta Jāņa Pāvila II izsludināto dekrētu tika atzīta Boļeslava Sloskāna tikumu varonība, lai turpmāk viņu varētu saukt par godināmo. Tikumu varonības atzīšana nozīmē, ka baznīca novērtē Sloskāna dzīves izcilību un uzskata to par atdarināšanas vērtu. Tas ir pirmais posms ceļā uz bīskapa Sloskāna oficiālu pasludināšanu par svēto, norādīja Valsts prezidenta kancelejā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti