Vešņakovs neizprot ažiotāžu ap Krievijas skolām ārzemēs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 4 mēnešiem.

Krievijas vēstniekam Latvijā Aleksandam Vešņakovam neesot izprotama Latvijā saceltā ažiotāža ap iespēju atvērt Krievijas skolas ārzemēs. 

Atsaucoties uz Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova teikto, Vešņakovs uzsvēra, ka šādas skolas varētu tikt atvērtas tikai, ja par to varēs vienoties visas iesaistītās puses abās valstīs. Tāpat tikšot arī vērtēts pieprasījums pēc Krievijas skolām konkrētajā valstī. Vešņakovs arī piebilda, ka topošā Krievijas valdības skolu programma nav domāta īpaši Baltijas valstīm, bet gan visai pasaulei.

 „Par to mēs esam runājuši arī ar [izglītības un zinātnes ministri Inu] Druvietes kundzi mūsu pirmās tikšanās laikā. Kā es varu spriest, viņa pilnīgi adekvāti saprata, ka Krievija nekādā ziņā negrasās iejaukties Latvijas iekšējās lietās, bet gan vēlas risināt šo jautājumu, ja vien ir šāda nepieciešamība un ir iespējams vienoties,” uzsvēra Vešņakovs.

Viņš gan norādīja, ka par vairākiem šādu skolu veidiem nemaz nav nepieciešama papildus vienošanās. „Uz to norādīja arī Latvijas izglītības ministre. Viņa minēja, ka Latvijas vēstniecība Maskavā ir atvērusi svētdienas skolu. Šādas skolas atvēršanai Krievijas Federācija nekādu īpašu atļauju nav devusi. Tā ir normāla prakse, ka viena vai otra vēstniecība, kas strādā vienā vai otrā valstī, atver skolu, lai palīdzētu apgūt valodu un citas zināšanas. Mums šādas skolas Rīgā pagaidām nav. Tam ir dažādi iemesli. Bet nākotnē mēs neizslēdzam iespēju to atvērt,” klāstīja vēstnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti