Valsts valodas centrs administratīvi sodījis vairākus kebabu ēstuvēs strādājošos

Reaģējot uz saņemtajām sūdzībām, laika posmā kopš 2017. gada Valsts valodas centrs (VVC) veicis kopumā 13 pārbaudes sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos, kuros tiek gatavoti kebabi.

Vairākās pārbaudēs secināts, ka šo ēstuvju darbinieki patiešām nepārvalda valsts valodu nepieciešamajā līmenī.

Valsts valodas centra pārstāve Sarmīte Pāvulēna par latviešu valodas lietojumu kebabnīcāsMadara Fridrihsone
Pēc VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītājas Sarmītes Pāvulēnas stāstītā, vairākiem kebabu ēstuvju darbiniekiem piemērots administratīvais sods par valsts valodas nelietošanu amata un profesionālo pienākumu veikšanai nepieciešamajā apjomā.

“Kebabnīcās galvenokārt strādā studenti, kas ir apmaiņas programmās Latvijā, uzturas Latvijā neilgu laiku – semestri, varbūt kāds ilgāk. Līdz ar to darbinieku mainība ir liela, un mēs nevaram viņiem dot laiku uzlabot valsts valodas lietojumu un pēc laiciņa cerēt, ka tos pašus darbiniekus mēs tur satiksim. Bet ir prieks, ka cilvēki, kam ir uzdots uzlabot valsts valodas lietojumu, to arī dara,” saka Pāvulēna.

Tāpat VVC speciālisti vairākkārt tikušies ar šo uzņēmumu valdes locekļiem, lai pārrunātu situāciju un saņemtās sūdzības. Vairākos gadījumos kebabu ēstuvju darbiniekiem dots laiks, lai uzlabotu savas latviešu valodas zināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti