«Vaivaros» ārstēsies 12 smagi cietuši karavīri no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālajā rehabilitācijas centrā ”Vaivari” trīs nedēļu ārstēšanas kursu pirmdien, 15. augustā, sāks 12 Ukrainas karavīri, informēja Ārlietu ministrijā, kas ir atbildīga par programmu.

Karavīri saņems rehabilitācijas pakalpojumus, lai atveseļotos no smagajām traumām, kas gūtas, aizstāvot Ukrainu no Krievijas bruņoto spēku uzbrukuma.

Ņemot vērā 24. februārī Krievijas uzsākto pilna apmēra karu pret Ukrainu, 7. martā Latvijas valdība lēma atjaunot valdības atbalsta programmu Ukrainā cietušo militārpersonu rehabilitācijai no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, piešķirot konfliktā Ukrainā cietušo militārpersonu rehabilitācijai Latvijā 280 000 eiro. Tas iekļauj rehabilitācijas izmaksas, ceļa izdevumus un tehnisko palīglīdzekļu izmaksas.

Ukrainas pacientu atlasi, nogādāšanu Latvijā un rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu Nacionālajā rehabilitācijas centrā ”Vaivari” koordinē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju, Labklājības ministriju un ar Aizsardzības ministrijas atbalstu.

Sniedzot rehabilitāciju smagi ievainotajiem Ukrainas karavīriem, Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” speciālisti izmantos savas profesionālās prasmes un tehnoloģiju iespējas, lai mazinātu gūto ievainojumu sekas un palīdzētu pacientiem atgriezties sabiedrībā.

Medicīniskās palīdzības sniegšana personām, kuras guvušas ievainojumus militāro sadursmju laikā Ukrainas austrumos, tika sākta jau 2014. gadā. Līdz 2019. gadam Latvija ir nodrošinājusi 58 Ukrainā cietušo ārstēšanu Latvijas ārstniecības iestādēs.

KONTEKSTS: 

Austrumu slimnīcā jau augusta sākumā tika nogādāts 21 karā Ukrainā smagi cietis civiliedzīvotājs. Tāpat arī "Vaivaros" jau bijuši rehabilitācijā civiliedzīvotāji, kuri cietuši karā. "Vaivaros" iepriekš lēsa, ka varētu palīdzēt ap 100 karā cietušo.

2022. gada 24. februārī Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlēja sākt Krievijas karaspēka iebrukumu Ukrainā. Putins apgalvoja, ka NATO gatavojas izmantot Ukrainu kā placdarmu agresijai pret Krieviju, lai gan šiem apgalvojumiem nebija nekādu pierādījumu. Ukraina uzskata, ka Putina patiesais mērķis ir iznīcināt Ukrainas valstiskumu un pakļaut šo teritoriju Maskavas kontrolei.

Krievijas agresija pret Ukrainu izraisījusi vispārēju starptautiskās sabiedrības nosodījumu, pret Krieviju tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas. Daudzi rietumvalstu uzņēmumi nolēmuši aiziet no Krievijas tirgus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti