Vairākas reģionālās partijas tomēr izlemj sadarboties ar «Vienotību»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Plaša reģionālo spēku saraksta Saeimas vēlēšanās šoruden tomēr nebūs. Tas ir kļuvis skaidrs pēc tam, kad vairākas reģionālās partijas tā vietā izlēma parakstīt sadarbības līgumus ar „Vienotību”, kas paredz iespēju deleģēt arī savus pārstāvjus valdošās partijas sarakstā. Sestdien „Vienotības” domes sēdē ar sešām reģionālajām partijām tiks parakstīta vienošanās par sadarbību 12.Saeimas vēlēšanu periodā un visā tās pilnvaru laikā.

Jau februārī kļuva zināms, ka viens no hipotētiskā reģionālo partiju saraksta potenciālajiem līderiem, Valmieras mērs Inesis Boķis ir piekritis Saeimas vēlēšanās startēt no „Vienotības” saraksta. Tagad viņa partija „Valmierai un Vidzemei” ir starp tiem sešiem reģionālajiem spēkiem, kas parakstīs ar „Vienotību” sadarbības līgumus.

Daudzas partijas ar lēmumu gan nesteidzās, jo piedāvājumi nāca no vairākām pusēm.

Partijas „Kuldīgas novadam” vadītāja un pašvaldības galva Inga Bērziņa skaidro sava politiskā spēka izvēli: „Mēs saņēmām piedāvājumu no Latvijas Reģionu apvienības, no „Vienoti Latvijai” , arī no „Latvijas attīstībai”. Mēs rūpīgi izvērtējām dažādas iespējas un sadarbības variantus ar dažādiem politiskajiem spēkiem. Protams, reģionālās partijas un politiķi vienmēr vēlas, lai centrālās varas partijas tās atbalstītu. Šobrīd „Vienotība” ir pavērsusi skatu reģionu virzienā, pie tam tā ir spēcīga varas partija. Protams, mēs esam gatavi panākt „Vienotībai” soli pretī, lai kopīgiem spēkiem strādātu pie reģionālās politikas un attīstības jautājumiem.”

Pašvaldību pārstāvji arī nevēlas palikt malā laikā, kad tiek lemts par Eiropas Savienības fondu naudas sadali nākamajā plānošanas periodā, skaidro Bērziņa.

Savukārt Talsu mērs Aivars Lācarus no partijas „Talsu novada attīstībai” uzsver arī partiju konsolidēšanās nozīmi. „Viens no galvenajiem argumentiem – uzskatām, ka nevajag sadrumstaloties dažādos mazākos spēkos. Ir tā, ka mēs esam reģionālā partija un it kā viens no mazajiem spēkiem, tai pašā laikā mēs daudz nozīmējam konkrēti uz vietas. Mēs arī neredzam lielas politisko uzstādījumu atšķirības starp daudzām partijām. Ceļš, ko „Vienotība” savulaik ir gājusi, ir optimāls, jo viņi konsolidē vairākas partijas. Esam arī reālpolitiķi, jo strādājam uz vietas. Mūsu partneri jau patlaban ir vietējā „Vienotības” nodaļa, līdz ar to tā ir zināma konsekvence,” saka Lācarus.

To, kāpēc „Vienotībai” izdevies apspēlēt citus lokālo partiju atbalsta tīkotājus, vistiešāk skaidro Jēkabpils mērs un „Jēkabpils reģionālās partijas” līderis Leonīds Salcevičs: „Bija saruna, ka mēs varētu darboties kopā ar Reģionu aliansi, bet vismaz uz doto brīdi nav spilgta līdera, kas šo apvienību vadītu, organizētu un virzītu uz priekšu. Es tādu līderi neredzu. Bet šajās nacionālajās partijās ir līderi, iestrādes, pieredze. Mēs nākam viņiem palīgā. Mūsu mērķis ir būt tur, koalīcijas sanāksmēs."

"Mēs redzam, kas pie galda sēž pašlaik, mēs arī gribam būt tur klāt un gribam, lai mūsu idejās ieklausās."

"Tādā veidā līdzdarboties caur reģionālās politikas pamatuzdevumiem piedalīties nacionālās politikas veidošanā," saka Jēkabpils mērs.

Līgumu ar „Vienotību” parakstīs arī partija „Ogres novadam,” taču tās priekšsēdētājs, Ogres mērs Edvīns Bartkevičs šobrīd ar Latvijas Radio runāt nebija gatavs. Tas varētu būt skaidrojams ar iekšējo situāciju novada domē - vairākums deputātu ir izteikuši Bartkevičam neuzticību, un nākamajā nedēļā viņš balsojumā no amata varētu tikt gāzts.

Jaunā formā jau dažus gadus ilgstošo sadarbību ar „Vienotību” turpinās arī partija „Tukuma pilsētai un novadam”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti