Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Fragmenti no Imanta Ziedoņa ikdienas

Ukraiņu bēgļu kopienas centrs "Common Ground"

Ukraiņu bēgļu kopienas centrā Andrejsalā aicina viesoties arī vietējos iedzīvotājus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā turpinās dažādas aktivitātes, lai palīdzētu Ukrainas kara bēgļiem. Piektdien un sestdien Latvijas Mākslas akadēmija rīko mākslas darbu tirdziņu. Tajā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Ukrainas kara bēgļiem. Savukārt Andrejsalā durvis vēris ukraiņu bēgļu kopienas centrs "Common Ground". Pateicoties līdzcilvēku atbalstam un atsaucībai, to izdevās labiekārtot divu nedēļu laikā.

Centrs "Common Ground" ir sabiedrības solidaritātes izpausme. Radošo profesiju pārstāvji, aktīvisti un brīvprātīgie kopīgiem spēkiem radījuši sociālo iniciatīvu centru "Common Ground" ar mērķi palīdzēt ikvienam, kurš bijis spiests pamest savas mājas un bēgt no kara Ukrainā.

"Common Ground" koordinatore Ieva Irbina stāsta: "Mēs šeit esam, lai palīdzētu salikt kopā to dzīvi, kas šeit varētu būt, ar cilvēkiem, kas ir šeit, – tas var būt palīdzīgs plecs, draugs, atbalsts, un iedot tādas aktivitātes, kas tieši šobrīd ir vajadzīgas."

Centrā ir izveidota bibliotēka ar grāmatām vairākās valodās, spēļu telpas dažāda vecuma bērniem un konsultāciju zāle meditācijai un jogai. Būs arī iespēja pavadīt laiku vasaras dārzā.

"Common Ground" koordinatore Inese Dābola izrāda centra telpas: "Šeit telpā ir izvietoti vairāki mākslas darbi, tie ir latviešu mākslinieki, kas ir devuši savus darbus. Un, ja kāds tos darbus nopērk, tas būs ziedojums ziedot.lv.

Man liekas ļoti svarīgi, ka uz centru nāk ne tikai patvēruma meklētāji, kuri kara dēļ ir zaudējuši savas mājas, bet arī vietējie iedzīvotāji, jo tikai tā mēs varam socializēties.

Vietējie var pastāstīt atbraucējiem par iespējām pilsētā, uzaicināt uz pikniku, aizvest uz zooloģisko dārzu, līdz jūrai. Mums kā sabiedrībai ir jābūt atvērtiem."

Centrā sev interesējošas norises var atrast bērni, jaunieši un arī pieaugušie. Te notiks koncerti, diskusiju vakari, mākslas nodarbības un valodu apguve, būs arī iespēja saņemt psiholoģisku, emocionālu un sociālu atbalstu. Latvijā patvērumu no kara ir atradušas māte un meita – Irina un Karīna Bahaļikas, kuras ieradušās no Užhorodas.

"Interesanti, ka šeit var saņemt gan psiholoģisko palīdzību, gan dažādos veidos pavadīt laiku. Tas ir īpaši svarīgi bērnam, lai viņš nesēdētu viens pats un nedomātu tikai par to, kas notiek Ukrainā. Tā ir lieliska iespēja atslēgties no visa pārdzīvotā un satikties ar citiem cilvēkiem," sacīja Irina.

Savukārt Karīna piebilda:

"Mūs šeit uzņem ļoti silti, cilvēki ļoti palīdz, raksta mums. Ir ļoti patīkami būt šeit."

KONTEKSTS:

Krievijas iebrukums Ukrainā turpinās jau kopš 24. februāra. Sarunas līdz šim nav devušas rezultātu, un 12. martā Francijas prezidenta administrācijā paziņoja – pašlaik izskatās, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins neizrāda nekādu vēlēšanos izbeigt karu Ukrainā.

Krievijas rīcība izpelnījusies asu nosodījumu no demokrātiskās pasaules. Rietumvalstis noteikušas vairākas sankcijas gan pret Krieviju, gan pret Baltkrieviju, kas atbalsta Kremļa lēmumu uzbrukt Ukrainai. Tikmēr arvien vairāk ārvalstu uzņēmumi boikotē Krieviju un aptur savu darbību šajā valstī.

Kā palīdzēt?

Uzņēmumiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Iedzīvotājiem, kas vēlas palīdzēt, reģistrēties šeit – koordinatori ar jums sazināsies.

Uzņēmumiem, kas gatavi ziedot preces vai bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Uzņēmumiem, kas gatavi nodarbināt bēgļus, reģistrēties šeit.

Iedzīvotājiem, kas gatavi bez maksas uzņemt bēgļus, reģistrēties šeit.

Ziedot Ukrainas Aizsardzības ministrijai var šeit.

Ziedot Ukrainas cilvēkiem var šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti