Panorāma

Krievijā turpinās protesti pret mobilizāciju

Panorāma

Mācās attālināti Ukrainas skolās, dzīvo Latvijā

Ukrainas frontē noder visi auto, pat retro UAZ

Ukrainas aizstāvjiem noderēs visas ziedotās mašīnas, pat retro «UAZ» automobilis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Bez skaļas publicitātes Latvijas iedzīvotāji turpina palīdzēt Ukrainas kaujiniekiem, vedot uz fronti dažādus spēkratus – gan apvidus auto, gan vieglās mašīnas. Tāpat bieži vien līdz ar auto tiek vestas degvielas kannas, jo benzīns frontē ir ļoti lielā vērtē.

Svētdien uz Ukrainu no Latvijas devās arī salīdzinoši liels retums – "UAZ" markas automašīna tehniski labā kārtībā, kas tiks nodota Ukrainas aizstāvju rokās.

Līdz ar šo mašīnu ceļā devās arī pirmā vispārējās aprūpes māsa Sarmīte Cīrule, par kuru jau stāstījām "Panorāmā".

Sarmīte Cīrule, māsa, kas dodas uz fronti un Aldis Auza, šoferis, kurš uz fronti šoreiz dzen auto, satiekas lauku sētā. Viņiem abiem priekšā ceļš uz Ukrainu. Kārtējie ziedotie auto no Latvijas tiks nodoti Ukrainas aizstāvju rīcībā. Arī šis, savulaik Padomju Savienībā ražotais "UAZ" markas automobilis.

"Krievu uaziks, Uļjanovskas rūpnīcā taisīts. Kāds ir noziedojis, te arī ģenerators, riepas, brauksim, tuvāk frontei," saka Aldis.

Ukrainas aizstāvji ir pateicīgi par katru ziedojumu.

"Novērtē, tas ir viens. Tur ir arī mūsu karavīri, pašaizsardzības bataljonā. Tehniku vajag! Paldies visiem, kas var ziedot," uzsver Aldis.

Tikmēr Sarmīte, kura vēl nesen strādāja Rīgas Austrumu slimnīcā, ieelpo Latvijas lauku mieru.

"Ir patīkami izbaudīt, ka nekas neskan. Nav sprādzienu. Šo lauku mieru es atcerēšos un mēģināšu saglabāt. Mieru ņemšu līdzi."

Sarmīte saņēmusi daudz laba vēlējumu.

"Lai saudzēju sevi, ģimene uztraucas. Man ir ķivere, militārais apģērbs, es domāju – parādīšu pigu tam Putinam, ieliku militārās drēbes koši rozā somā. Līdzi ņemu arī daudz medicīnas instrumentu," stāsta Sarmīte.

Palīdzēt Ukrainas aizstāvjiem var katrs, piemēram, uzadot vilnas zeķu pāri vai ziedojot enerģijai riekstus un žāvētus augļus. Tagad, ziemai tuvojoties, kareivji īpaši novērtē termoapģērbu, paklājiņus un guļammaisus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti