«Tīrīga» vēršas Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 6 mēnešiem.

Atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums "Tīrīga" ir vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Konkurences likuma neatbilstību Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā paredzētajām ikviena subjekta tiesībām uz taisnīgu tiesu, informēja uzņēmumā.

Sūdzība ir iesniegta par Konkurences likuma 30. panta trešās daļu – tiesību normu, kas AS "Tīrīga" liedz iespēju apstrīdēt Konkurences padomes lēmumu. Konkurences padome bija liegusi Rīgas pilsētas pašvaldībai un SIA "Getliņi EKO" turpināt noslēgto koncesijas līgumu par sadzīves atkritumu savākšanu un pārvadāšanu.

Sūdzība Eiropas Cilvēktiesību tiesā ir iesniegta bez prasībām uz finansiālām kompensācijām vai zaudējumu atlīdzināšanu.

Paziņojumā medijiem “Tīrīga” norādīja, ka Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 6. pants nosaka ikviena subjekta tiesības uz taisnīgu tiesu. Savukārt Konkurences likums ļauj Konkurences padomes lēmumu par pagaidu noregulējumu administratīvajā apgabaltiesā pārsūdzēt tikai procesa dalībniekam, attiecībā uz kuru izdots pagaidu noregulējums. Minētajā Konkurences padomes lietā šāds procesa dalībnieks ir Rīgas dome un SIA "Getliņi EKO", bet AS "Tīrīga", kuras darbību tiešā veidā ietekmē Konkurences padomes pieņemtais lēmums, formāli nav uzskatāms par šādu dalībnieku.

“Tīrīgas” ieskatā šī Konkurences likuma norma nesamērīgi ierobežo uzņēmuma tiesības uz tiesas pieejamību, liedzot iespēju pārsūdzēt lēmumu, lai gan tas skar AS "Tīrīgas" intereses. "Tīrīga" vēlas tiesības pārsūdzēt Konkurences padomes lēmumu, kuru tā uzskata par nepamatotu.

KONTEKSTS:

Kopsabiedrība "Tīrīga"

Kopsabiedrību "Tīrīga" veido divu atkritumu apsaimniekotāju "Clean R" un "Eco Baltia vide" kopīgais uzņēmums "CREB Rīga" un pašvaldības uzņēmums "Getliņi EKO".

2019. gada septembrī Rīgā bija paredzēts mainīt atkritumu apsaimniekotāju – četru kompāniju vietā atkritumus izvestu "Tīrīga", kurai Rīgas dome bija paredzējusi uzticēt šo darbu uz 20 gadiem. Taču Konkurences padome iebilda pret šādu monopolu un nepilnu nedēļu pirms atkritumu izvedēju maiņas liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Vienlaikus konkurences uzraugi likuši pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem. 

Ministru kabinets izsludināja ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā, kas ļāva turpināt darbu līdz tam strādājošā kārtībā. 

Tikmēr RD solīja pārsūdzēt KP aizliegumu atkritumu apsaimniekotājam "Tīrīga" slēgt līgumus ar Rīgas iedzīvotājiem par atkritumu apsaimniekošanu. Taču Administratīvā apgabaltiesa noraidīja Rīgas domes pieteikumu, kurā bija lūgts atcelt Konkurences padomes (KP) lēmumu par pagaidu noregulējumu galvaspilsētas atkritumu apsaimniekošanas tirgū. Tādējādi spēkā paliek pagaidu aizliegums slēgt līgumu ar AS "Tīrīga" par atkritumu izvešanu Rīgā, un Rīgas dome tuvākajā laikā izsludinās konkursu par tiesībām apsaimniekot atkritumus pašvaldībā nākamos 7 gadus, taču pašlaik nav īsti skaidrības par iepriekš noslēgto līgumu ar “Tīrīgu”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti