Panorāma

No septembra skolās ieviesīs kompetenču izglītību

Panorāma

«Aizliegtais paņēmiens»: sistēmas seniori

Negroza sodu «Dienas Biznesam» par slēpto aģitāciju

Tiesa atstāj spēkā KNAB lēmumu par sodu «Dienas Biznesam» slēptās aģitācijas lietā

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atstājusi negrozītu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu, ar kuru SIA “Izdevniecība Dienas Bizness” sodīta par slēptu priekšvēlēšanu aģitāciju pirms 13. Saeimas vēlēšanām, Latvijas Televīzijai (LTV) apstiprināja tiesā.

Tiesas lēmumu iespējams pārsūdzēt desmit darba dienu laikā. Par aģitācijas tēriņu pārsniegšanu “Dienas Biznesam” var nākties valsts budžetā iemaksāt aptuveni 100 000 eiro. Izdevniecība tiesas lēmumu, visticamāk, pārsūdzēs.

KNAB labvēlīgais pirmās instances tiesas spriedums vēl nav stājies spējā, tāpēc birojs komentāros par “Dienas Biznesa” pārkāpumiem ir skops. "Birojs konstatēja, ka SIA “Izdevniecība Dienas Bizness” 13. Saeimas vēlēšanu priekšvēlēšanu periodā izvietoja speciālos izdevumus “Abonē Dienas Bizness”, izvietojot slēpto priekšvēlēšanu aģitāciju," teica KNAB Juridiskās nodaļas vadītāja Nataļja Titova.

Par to birojs izdevniecībai piemēroja naudas sodu 1400 eiro apmērā. Taču zaudējums tiesā “Dienas Biznesam” var izmaksāt krietni dārgāk. Izdevniecība par aptuveni 100 000 eiro pārsniegusi summu, ko politiskajai aģitācijai pirms vēlēšanām drīkstēja tērēt ar partijām nesaistītas personas. Ja spriedums stāsies spēkā, izdevniecībai šī summa būs jāiemaksā valsts budžetā.

"Saskaņā ar priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteikto kārtību biroja priekšnieks izvērtē un pieņem lēmumu par pārsniegtā priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ieskaitīšanu valsts budžetā," pauda Titova.

Tiesā “Dienas Biznesa” advokāts Viktors Tihonovs pārmeta birojam cenzūru un uzsvēra, ka speciālizlaidumos tikai apkopoti iepriekš publicēti raksti. Arī tagad “Dienas Biznesa” īpašnieks Jānis Maršāns noliedz, ka avīze reklamējusi politiķus. Ar tiesas lēmumu Maršāns vēl nav iepazinies, taču, visticamāk, to pārsūdzēs.

"Es pat neesmu ar advokātu izrunājis, līdz ar to man nav komentāru par to. [..] Pirmām kārtām man droši vien jāizrunājas ar advokātu un jāsaprot, kā mēs darīsim, bet, visticamāk, ka pārsūdzēsim [lēmumu]," norāda Maršāns.

Ja “Dienas Biznesam” par slēptu politisko aģitāciju nāksies valstij maksāt 100 tūkstošus eiro, tas būs līdz šim bargākais sods par tēriņu pārsniegšanu politiskajām reklāmām. Pagaidām lielākā summa, ko KNAB trešajām pusēm licis samaksāt par priekšvēlēšanu aģitācijas tēriņu pārsniegšanu, ir aptuveni 13 tūkstoši eiro.

KONTEKSTS:

Aptuveni divas nedēļas pirms 13. Saeimas vēlēšanām iedzīvotāji savās pastkastītēs atrada divus speciālizlaidumus. Avīzēs bija intervijas tikai ar "Saskaņas" un "KPV LV" deputātu kandidātiem, kamēr pārējās partijas kritizētas.

KNAB izdevumos saskatīja slēptu politisko reklāmu, taču neatrada pierādījumus, ka izdevumus būtu apmaksājušas partijas. Birojs laikrakstam piemēroja soda naudu 1400 eiro apmērā, taču par trešajām pusēm atļauto priekšvēlēšanu tēriņu pārsniegšanu izdevniecībai valsts budžetā varētu nākties iemaksāt aptuveni 100 000 eiro.

Speciālizlaiduma izdevēji biroja lēmumam nepiekrīt un uzsver, ka avīze patiesībā bija daļa no laikraksta reklāmas kampaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt