Talsu novada domes vadību uztic Edgaram Zelderim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Talsu novadā ceturtdien, 15.jūnijā, sasauktajā pirmajā jaunievēlēto domes deputātu sēdē ievēlēts Talsu novada domes priekšsēdētājs – par to kļuvis Edgars Zelderis no partijas "Mēs – Talsiem un novadam", liecina pašvaldības mājaslapā pieejamā informācija.

Talsu novada domes priekšsēdētāja amatam bija izvirzīti divi kandidāti – Ģirts Kalnbirze no "Talsu novada attīstībai" un Zelderis "Mēs – Talsiem un novadam".

Kalnbirzes kandidatūru izvirzīja līdzšinējais novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus ("Talsu novada attīstībai"), bet Zeldera kandidatūru balsošanai izvirzīja Dainis Karols no Latvijas Zemnieku savienības (LZS).

Par Kalnbirzi Talsu novada domes priekšsēdētāja amatā balsoja visi četri "Talsu novada attīstībai" deputāti, kā arī Latvijas Reģionu apvienības (LRA) deputāte.

Savukārt Zeldera kandidatūru atbalstīja visu pārējo domē pārstāvēto politisko partiju un apvienību – "Mēs – Talsiem un novadam", LZS, Latvijas Zaļās partijas (LZP), "Vienotības", Nacionālās apvienības (NA) un Jaunās konservatīvās partijas (JKP) – pārstāvji jeb kopumā 12 deputāti.

Zelderis pēc ievēlēšanas novada domes vadībā atzinis: "Pilnībā apzinos, kāda tā ir šobrīd atbildība un ko tas man nozīmē. Ar tīrāko sirdsapziņu apsolu, ka šo amatu pildīšu godprātīgi."

Viņš arī aicinājis deputātus uz konstruktīvu darbu, lai "mēs varam sasniegt mērķus, pildīt solījumus, lai iedzīvotāji būtu apmierināti".

Šā gada Talsu novada pašvaldības vēlēšanās piedalījās astoņi politisko partiju un apvienību saraksti. Tie visi ir arī pārstāvēti trešajā Talsu novada domes sasaukumā.

Saskaņā ar Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) pieejamo informāciju, Zelderis ir zvērināts advokāts, kurš Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs. Zelderis ir "Mēs – Talsiem un novadam" priekšsēdētājs un bija pirmais numurs šīs partijas sarakstā pašvaldību vēlēšanās novadā.

Jau ziņots, ka sestdien, 3.jūnijā, notikušajās pašvaldību vēlēšanās Talsu novadā uzvarēja saraksts "Talsu novada attīstībai”, liecina CVK informācija.

(Avots: CVK)

 • Nobalsojuši: 727 839 / 1 443 80150,41%)
+ -
 • 1. Jaunā konservatīvā partija

  6,1%
 • 2. Latvijas Reģionu Apvienība

  8,08%
 • 3. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

  8,96%
 • 4. Partija "VIENOTĪBA"

  9,7%
 • 5. Latvijas Zaļā partija

  11,63%
 • 6. "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"

  12,1%
 • 7. "Mēs - Talsiem un novadam"

  20,1%
 • 8. "Talsu novada attīstībai”

  22,3%

Par sarakstu "Talsu novada attīstībai” nobalsoja 22,3%, par sarakstu "Mēs - Talsiem un novadam" nobalsoja 20,10%, par LZS nobalsoja 12,1%, par LZP – 11,63%, par “Vienotību” – 9,7%, NA – 8,96%, par LRA– 8,08%, par JKP – 6,1%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti