Dienas notikumu apskats

Itālijas prezidents sarežģītas izvēles priekšā

Dienas notikumu apskats

IZM piedāvā mazākās vidusskolas klases no 20 līdz 25; pierobežā – izņēmums

«Stradiņu» jaunā korpusa otro kārtu plāno pabeigt četros gados

«Stradiņu» jaunā korpusa otro kārtu plāno pabeigt četros gados

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas ēkas būvniecību plānots pabeigt četru gada laikā, un tās kopējās izmaksas ir vairāk nekā 90 miljoni eiro, ko sedz ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu. Jaunajā ēkā atradīsies Neatliekamās medicīnas centrs, operāciju zāles, kā arī intensīvā terapija un Sievietes un bērna klīnika ar dzemdību bloku.

Jaunajā Stradiņa slimnīcas vadība norāda, ka jaunais korpuss ir nozīmīgākais slimnīcas infrastruktūras attīstības projekts un otrajā kārtā plānots izbūvēt fiziski lielāku ēku nekā tikko pabeigtajā pirmajā kārtā.

A korpusa otrās kārtas ēkā kopumā plānotas aptuveni 380 stacionārās gultas. Pacientiem plānotas pārsvarā divvietīgas un vienvietīgas palātas, un gultu izvietojums vairs nebūs tik ciešs infekciju izplatības ierobežošanai.

Veselības ministre Anda Čakša
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

Veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienība) pastāstīja par to, kas jaunajā ēkā atradīsies: “Telpas, kas būs jaunajā korpusā: uzņemšanas nodaļa, kas ir viena no Stradiņa slimnīcas grūtākajām vietām telpu šaurības dēļ, mātes un bērna klīnika ar visu dzemdību bloku, kas ir būtiski, ja runājam par demogrāfijas uzlabošanu, ķirurģijas bloku un neiroķirurģiju. Tātad visas tās svarīgās lietas, kas padara Stradiņa slimnīcu tik ļoti svarīgu mūsu sistēmā.”

Tāpat šoreiz sola ņemt vērā jaunajā korpusā jau strādājošo mediķu ieteikumus, lai telpas izmantotu iespējami racionālāk.

Ar projekta plāniem iespējams iepazīties slimnīcas mājaslapā. “Mēs gribam, lai būvniecība notiktu maksimāli atklātā vietā – caurspīdīgums gan par finanšu līdzekļu izmantošanu, gan par to, kādus mērķus gribam ar šo korpusu sasniegt,” sacīja ministre.

Patlaban vēl tiek izstrādāts A korpusa otrās kārtas būvprojekts, kas jāpabeidz līdz rudenim. Savukārt ēkas būvdarbus plānots uzsākt nākamā gada pavasarī un pabeigt līdz 2022.gada beigām.

Galvenokārt nauda projektam plānota no Eiropas fondiem.

Kopumā otrās kārtas izmaksas ir 91 miljons eiro, no kuriem valsts finansējums ir aptuveni 22 miljoni eiro un pašas slimnīcas līdzfinansējums ir pieci miljoni eiro.

Stradiņa slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

“Mums beidzies būvprojekta ekspertīzes konkurss, un šodien jau mums ir tiesības slēgt līgumu. Tas gan bija ar aizķeršanos; pēc [Publisko] iepirkumu likuma ir tiesības pārsūdzēt, tiesības nepiekrist lēmumiem. Pašlaik esam nonākuši līdz līguma slēgšanai. Paralēli izsludināts iepirkums būvniecībai, kas paredzēts divās kārtās: apzinot celtniekus pēc kvalitatīvajiem rādītājiem un salīdzinot tikai būvniecības izmaksu piedāvājumus,” pastāstīja slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

Pirmajā būvnieku atlasē pieteikušies septiņi pretendenti, kuri pašlaik tiek vērtēti. "Plānojam līdz maija beigām pabeigt konkursa pirmo kārtu, kurā noteiksim, cik kandidāti no šiem septiņiem atbilst kvalitātes kritērijiem,"  sacīja slimnīcas jaunā būvprojekta vadītājs Jānis Komisārs.

KONTEKSTS:

Rīgas pilsētas būvvalde 2017.gada marta beigās pieņēma ekspluatācijā Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmo kārtu. Pirmās kārtas nodošanas termiņš bija 2016.gada oktobris. Jauno korpusu izdevies pabeigt iepriekš pagarinātajā termiņā līdz šī gada aprīlim. Būvniekam – pilnsabiedrībai "SBRE" – par kavēšanos piemērota soda nauda.

Būvdarbi kavējušies dažādu iemeslu dēļ. Korpusa būves laikā mainījās būvdarbu vadītājs. Būvniecības problēmu dēļ pirms diviem gadiem slimnīcas vadītāja amatu nācās atstāt Dinam Šmitam. Bija bažas arī par ERAF naudas iespējamu zaudēšanu, ja projekts atkārtoti kavētos.

Pērn Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisija pauda bažas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas saspringtajiem termiņiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti