Saeimā bažas par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas termiņiem

Bažas ir par Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa otrās kārtas saspringtajiem termiņiem, tāpēc skaidri jāsaprot, kā tālāk rīkoties. Tā pēc otrdien, 21.novembrī, notikušās Saeimas atbildīgo komisiju izbraukuma sēdes sacīja Publisko izdevumu un revīzijas komisijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienība).

Slimnīcas jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisārs
00:00 / 01:00
Lejuplādēt
Slimnīcas jaunās būvniecības daļas vadītājs Jānis Komisārs deputātiem stāstīja, ka riski galvenokārt var iestāties tad, ja cenšas sasteigt būvniecības sākuma posmu, proti, ja atkāpjas no normālas procesa secības.

 

"(..) Ja mēs cenšamies kaut ko paātrināt, mēs varam pieļaut kādas kļūdas (..). Var ciest kvalitāte, var neiegūt plānoto ekonomiju. Tie ir tādi jautājumi, kas ir ļoti rūpīgi jāapsver, pirms tos izlemj," sacīja Komisārs.

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Andris Bērziņš
00:00 / 00:49
Lejuplādēt
Savukārt Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītājs Bērziņš norādīja, ka jau tagad ir neliela aizkavēšanās, ja salīdzina ar sākotnējiem. Proti, šobrīd norisinās darbs pie būvprojekta izstrādes; tiesa, pirms tam par aptuveni trim mēnešiem pārsūdzību dēļ ieilga iepirkuma procedūra.

 

"(..) Tam startam ir jābūt ļoti precīzam, skaidram un pasakot to, ka sliktākajā gadījumā, kā mēs pateicām, 2021.gadā ir pabeigta A korpusa otrā daļa," teica Saeimas deputāts.

Savukārt Stradiņa slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga norāda, ka jaunā korpusa otrajā kārtā termiņi aprēķināti ar labu rezervi, tāpēc nav nekādu bažu pazaudēt Eiropas Savienības fonda naudu šajā projektā.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvalde šā gada marta beigās pieņēma ekspluatācijā Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa pirmo kārtu. Pirmās kārtas nodošanas termiņš bija pērnā gada 17.oktobris. Jauno korpusu izdevies pabeigt iepriekš pagarinātajā termiņā līdz šī gada aprīlim. Būvniekam – pilnsabiedrībai "SBRE" – par kavēšanos piemērota soda nauda.

Būvdarbi kavējušies dažādu iemeslu dēļ. Korpusa būves laikā mainījās būvdarbu vadītājs. Būvniecības problēmu dēļ pirms diviem gadiem slimnīcas vadītāja amatu nācās atstāt Dinam Šmitam. Bija bažas arī par ERAF naudas iespējamu zaudēšanu, ja projekts atkārtoti kavētos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti