Panorāma

Rīgā izkrauj ASV militāro tehniku

Panorāma

Ņemcova slepkavības lietā – divi aizturētie

Stradiņa slimnīcai atkal mainīsies vadība

«Stradiņu» slimnīcas vadītājs Šmits iesniedzis atlūgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dins Šmits ir zaudējis veselības ministra uzticību un līdz ar to - arī savu amatu. Viņš iesniedzis atlūgumu.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” pastāstīja, ka pirmdien no rīta viņš saņēma ziņojumu par slimnīcas finanšu audita rezultātiem un nonāca pie secinājuma, ka Šmits nekontrolē situāciju - gada laikā kopš iecelšanas amatā viņš nav pārņēmis kontrolē finanšu vadības grožus.

Situācija pārrunāta ar pašu Šmitu, kurš rezultātā  iesniedza atlūgumu, atklāja Belēvičs.

Stradiņa slimnīcas nākamo vadītāju meklēs atklāta konkursā.

Šmits slimnīcas valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīs līdz otrdienas rītam.

Belēvičs arī kategoriski noliedza, ka slimnīcas vadītāja maiņa būtu kāds politisks pasūtījums Viņš uzvēra, ka Šmitu pazīst jau 20 gadus, „mēs sapratāmies, ka es rīkojos slimnīcas un pacientu labā, tas nav politisks pasūtījums”.

Savukārt Šmits Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” norādīja – lai produktīvi strādātu un attīstītu slimnīcu, nepieciešama saskaņa un izpratne starp vadītāju un kapitāldaļu turētāju – Veselības ministriju. Ja šādas izpratnes un saskaņas nav, „būtu grūti iedomāties, kā es varētu produktīvi strādāt”. 

Jau ziņots, ka Belēvičs pirmdien no rīta paziņoja, ka Šmits zaudējis viņa uzticību. Skaidrojot šos izteikumus, Belēvičs pauda, ka slimnīcai var iestādies „x stunda”, jo jaunā korpusa pirmā kārta var netikt pabeigta noteiktajos termiņos. Līdz ar to valstij var nākties atmaksāt Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Ar šo jautājumu ministrs sola doties uz valdību.

Revidenti secinājuši - Finanšu departaments slimnīcā netiek vadīts. Departamentā strādā 71 darbinieks, taču marta vidū departaments nevar nodrošināt precīzus datus par janvāri.

Veselības ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa iepriekš apgalvoja, ka Stradiņa slimnīcai ir maksātnespējas pazīmes. Slimnīcas vadītājs Dins Šmits gan noraidīja šādu informāciju, paužot, ka slimnīca spēj segt visas saistības.

Šmitu atlaist bija plānots dažādu neskaidrību dēļ, kas saistītas ar slimnīcas finanšu plūsmu, kā arī ar jaunā korpusa būvniecību saistīto problēmu dēļ.

Savukārt premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”) pauda, ka neatbalsta slimnīcas vadītāja atlaišanu, jo, viņasprāt, nav profesionāli tas, ka no rīta tiek iesniegts pārskats, bet pēc dažām stundām jau paziņo par atlaišanu.

Straujuma  norādīja, ka ātri pārskatījusi ministra iesniegto dokumentu, un tajā visi pārmetumi ir saistīti ar 2007.gadā uzsāktajiem darbiem, bet Šmits ir sācis strādāt slimnīcas vadītāja amatā 2014.gada februārī.

Straujuma atzina, ka Šmits ir "Vienotības" biedrs, tomēr uzsvēra, ka grib no tā norobežoties, jo viņas reakcija būtu tāda pati neatkarīgi no partejiskās piederības.

Jaunā korpusa būvniecībai Stradiņa slimnīca 2007.gadā saņēma valsts galvotu kredītu 66 miljonu eiro apmērā. Gandrīz septiņi miljoni jau ir atmaksāti, liecina Valsts kases oficiālais pārskats par valsts galvojumiem. Jaunā korpusa būvniecība bija uzticēta pilnsabiedrībai ”SBRE”, kas ir arī Rīgas pils būvdarbu veicējs. Janvāra vidū ”Valsts nekustamie īpašumi” vērsušies tiesā ar civilprasību, pieprasot atlīdzināt teju piecus miljonus eiro lielus zaudējumus saistībā ar Rīgas pilī notikušo ugunsgrēku.

Rīgas pilsētas būvvalde februārī apturējusi Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecības darbus. Slimnīcas jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecības darbi uz laiku bija pārtraukti arī pagājuša gada novembrī, jo objektā nebija nodrošināts atbildīgais būvdarbu vadītājs.

Jaunā korpusa pirmās kārtas kopējais finansējums ir 74,8 miljoni eiro, no kura 24,07 miljoni eiro ir piesaistītie līdzekļi no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF). Būvniecībai slimnīca izmanto arī valsts galvoto aizdevumu, un, sākot no 2012.gada, kredīta atmaksai no slimnīcas budžeta tiek izlietoti aptuveni 3,2 miljoni eiro gadā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti