Solidarizējoties ar pedagogiem, mediķi piedalīsies piketā par augstskolu mācībspēku atalgojumu

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) pilnībā atbalsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasību paaugstināt atalgojumu augstskolu pedagogiem un piedalīsies 18. augusta piketā pie valdības ēkas, informēja LĀB.

Biedrība paziņojumā medijiem uzsvēra, ka iestājas par tiesiskumu un atalgojuma palielināšanu visiem pedagogiem un veselības aprūpē strādājošajiem normatīvajos aktos noteiktajā apmērā.

"Ņemot vērā, ka arī daudzi veselības aprūpē strādājošie vienlaikus ir arī augstskolu docētāji un darbojas pētniecībā, mūsu pienākums ir atbalstīt pedagogu centienus panākt taisnīgu atlīdzību visiem nozarē strādājošajiem. Kopš veselības aprūpes nozares pēdējām protesta akcijām LĀB un LIZDA vieno cieša sadarbība, tāpēc ar mediķu dalību šajā piketā vēlamies vēlreiz apliecināt divu Latvijai nozīmīgāko nozaru solidaritāti un Latvijas pilsoniskās sabiedrības briedumu," uzsvēra LĀB prezidente Ilze Aizsilniece.      

Tāpat biedrība norādīja, ka LĀB un LIZDA, kā arī citas veselības aprūpes un izglītības profesionālās organizācijas jau pavasarī kopīgi vērsās ar atklātu vēstuli pie valsts augstākajām amatpersonām, pieprasot atbilstošu finansējumu, lai varētu nodrošināt mūsdienīgāku un iekļaujošāku izglītību, kā arī visiem pieejamu un uz pacientu orientētu veselības aprūpi. Vēstulē tika atgādināts, ka ikdienā un ārkārtējās situācijas laikā pedagogi un mediķi profesionāli un godprātīgi veic savus pienākumus, aicinot politiķus tikpat atbildīgi veikt arī savus, izpildot Latvijā spēkā esošus likums. 

KONTEKSTS:

Valdība jūnija vidū atbalstīja 8,2 miljonu eiro piešķiršanu pedagogu minimālās algas likmes paaugstināšanai no 750 līdz 790 eiro. LIZDA gan norādīja, ka atalgojuma palielinājums nav attiecināts uz augstskolu mācībspēkiem, radot nevienlīdzības situāciju. Šo jautājumu valdība jūnija vidū lēma atlikt uz nākamā gada budžeta sarunām, tā sadusmojot LIZDA.  

Augstskolu pedagogu algu palielinājumam summa, kas šogad no 1. septembra būtu nepieciešama, ir 380 000 eiro, bet gada griezumā nedaudz vairāk kā viens miljons eiro. 

LIZDA paziņojusi, ka apsver iespēju rīkot protesta akciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti