Dienas ziņas

VDK zinātniskās izpētes komisijai milzīgs darba apjoms

Dienas ziņas

Sporta stunda ar R.Elbakjanu

Skrundas kara pilsētiņa joprojām nav izsolīta

Skrundas lokatora pilsētiņa joprojām nav izsolīta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Riņķa dancis ap Skrundas kara pilsētiņu joprojām turpinās. Pirmdien par nenotikušu tika atzīta 6.novembrī notikusī izsole. Tajā visaugstāko summu par šo īpašumu solīja SIA "Kurzemes nekustamie īpašumi", tomēr mēneša laikā nesamaksāja solīto. Tādējādi īpašums joprojām pieder Krievijas pilsoņiem - SIA „Iniciatīva Eiropa”, kas pilsētiņu nosolīja pirms četriem gadiem, līdz galam nenorēķinoties ar Privatizācijas aģentūru. Savukārt nekustamā īpašuma nodokļa parāds Skrundas novada pašvaldībai tikai turpina pieaugt.

"Stāt! Bīstama teritorija, privātīpašums!" - šādi uzraksti joprojām ir pie vārtiem, kas reiz bija galvenā ieeja Skrundas radiolokācijas stacijas pilsētiņā. Skrundas novada pašvaldība, kuras teritorijā atrodas šī graustu pilsētiņa, nepriecājas, ka nenotikušo izsoļu skaita statistika tikai palielinās. Tas nozīmē, ka nekustamā īpašuma parāds pašvaldībai tikai palielinās, nu jau tas ir 14 849 eiro

"Mūsu interese, lai pēc iespējas ātrāk te būtu īpašnieks, šobrīd nav, ar ko runāt," konstatē Skrundas novada pašvaldības izpilddirektors Guntis Putniņš.

Šobrīd kara pilsētiņas teritorijā satiekams Marats Vilsdorfs, vietējais Raņķu pagasta iedzīvotājs, kurš te par vēdera tiesu uzrauga, lai netiek izvazāti materiāli, esot nolīdzis SIA „Transsib" - tas ir uzņēmums, kurš pilsētiņu nosolīja maijā par 82 tūkstošiem eiro, bet nav par īpašumu norēķinājies. Toties līdz nākamajai izsolei, kurā  par pilsētiņu jau  403 200 eiro solīja SIA "Kurzemes nekustamie īpašumi", tas paspējis veikt šai teritorijā saimniecisko darbību.

Salīdzinot ar Skrundas televīzijas safilmēto materiālu pirms izsoles maijā, redzams, ka šobrīd te koki gar ēkām ir nozāģēti, no katlu mājas palicis tikai skelets, izņemtas arī ceļa betona plāksnes. Zvērināta tiesu izpildītāja Inese Bože, kura rīko izsoles šai īpašumā, telefonsarunā atzina, ka tieši šis esot iemesls, ko vēstulē  minējis SIA "Kurzemes nekustamie īpašumi", kāpēc tomēr nemaksās nosolīto naudu. Viņuprāt tā vērtība  neatbilstot pat novērtētajiem 12 tūkstošiem.

Šobrīd īpašumu pirkt piedāvās izsoles dalībniekam ar otru augstāko nosolīto summu 402 tūkstoši eiro, tas ir SIA "Kapital investment group".  Tā šis īpašums Skrundā joprojām pieder Krievijas pilsoņiem SIA „Iniciatīva Eiropa”, kas pilsētiņu izsolīja pirms četriem gadiem, līdz galam nenorēķinoties ar Privatizācijas aģentūru.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti