Dienas ziņas

Apkures tarifu kāpums turpinās arī februārī

Dienas ziņas

Saeimā atskaitās par vides pieejamības uzlabošanu

Saeima lems par A. Gobzema izslēgšanu no sešām Saeimas sēdēm

Saeimas komisija rosina Gobzemu izslēgt no sešām plenārsēdēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 3 mēnešiem.

Saeimas Mandātu komisija saskatījusi deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu Alda Gobzema  ("Likums un kārtība") rīcībā, pērnā gada nogalē dažādās Latvijas pilsētās, neraugoties uz Covid-19 ierobežojumiem, tiekoties ar iedzīvotājiem un traucējot policijas darbam. Komisija aicinās Saeimu lemt par Gobzema izslēgšanu no sešām parlamenta sēdēm.

Deputāta Alda Gobzema rīcību, rīkojot tikšanos ar iedzīvotājiem dažādās Latvijas pilsētās un tādējādi pārkāpjot Covid-19 epidemioloģiskās drošības prasības, kā arī traucējot policijas darbu, Saeimas Mandātu komisija vērtēja pēc atsevišķu deputātu iesnieguma.

Komisijas izvērtēja deputāta ētikas pārkāpumu septiņos kodeksa punktos. Gobzems sēdē nepiedalījās, bet viņu pārstāvēja advokāts Jānis Dzanuškāns, kurš deputāta rīcību, lietojot necenzētus vārdus, skaidroja ar tā brīža stresu.

Ar balsu vairākumu tika nolemts, ka deputāts pārkāpis sešus ētikas kodeksa punktus, bet vēl vienā gadījumā trūka deputātu atbalsta. Komisija vienojās tuvākajā Saeimas sēdē rosināt jautājumu par Gobzema sodīšanu un viņa izslēgšanu no sešām Saeimas sēdēm.

KONTEKSTS:

2021. gada septembrī Saeimai nācās lemt par līdzīgu jautājumu. Toreiz Aldis Gobzems tika izslēgts no sešām Saeimas sēdēm par atteikšanos uzrādīt Covid-19 sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testu klātienes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti