Rosina Krustpili atdalīt no Jēkabpils

Pagājuši jau vairāk nekā 50 gadi kopš tā brīža, kad toreizējo Krustpils pilsētu pievienoja Jēkabpilij. Par bijušo Krustpils pilsētu liecina vien vietējās stacijas nosaukums, kā arī Krustpils pamatskola un Krustpils kultūras nams.

Jēkabpils ir viena pilsēta visu šo pusgadsimtu, bet nupat ar ideju atdalīt Krustpili no Jēkabpils nākusi klajā Nacionālā apvienība un tās deputāts Krustpils novada domē Gundars Kalve.

Ideja par pilsētas statusa atjaunošanu Krustpilij, kas, kā zināms, atrodas Daugavas labajā krastā, nav jauna. Jau vairākus gadus to propagandē vietējais aktīvists Pēteris Mauriņš.

Pamats šādam ierosinājumam ir tas, ka Jēkabpils pilsētas pašvaldība Daugavas labā krasta daļu jeb Krustpili esot atstājusi novārtā.

Tagad šo ideju pārņēmusi Nacionālā apvienība un tā esot pārrunāta Saeimā un Nacionālās apvienības frakcijā, stāsta Jēkabpils domes izpilddirektors Guntars Gogulis. Ir pat izskanējusi doma, ka vajadzētu uzvilkt vēl vienu karogu – proti, Krustpils novada karogu mastā, kas būtu augstāks nekā tas, kurā uzvilkts Jēkabpils karogs.

Kalve par šo ierosinājumu pagaidām plašāk neizteicās, jo tas vēl esot tikai idejas līmenī. Arī ar pārējiem Krustpils novada domes deputātiem par to debates vēl neesot bijušas.

Savukārt Jēkabpils mērs Leonīds Salcevičs šādu ideju vērtē kā nekorektu.

„Manuprāt, šim ierosinājumam nav pamata. Tikpat labi es varētu ierosināt, ka mums vajag paplašināt teritorijas un pievienot Krustpils novadu ar nākošo reģionālu reformu pie Jēkabpils.  Ja mēs salīdzinām ieguldītos līdzekļus Krustpilī un Jēkabpilī, es domāju, ka Krustpils ir priekšā Jēkabpilij ar naudu, kas iegūta no Eiropas fondiem, sākot ar Rīgas, Varoņu, Brīvības ielām, Ādamsona saliņu un Krustpils kultūras namu,” saka Salcevičs.

Jēkabpils mērs Leonīds Salcēvičs

Ir cilvēki, kas pieļauj, ka ierosinājums atjaunot Krustpils pilsētu atkal kļuvis aktuāls tāpēc, ka pirms Jaunā gada Rīgas ielā pie tilta tika uzvilkts Jēkabpils pilsētas karogs.

Mauriņš uzskata, ka tas aizvaino krustpiliešu jūtas. Taču ir arī citi minējumi, piemēram, par to, ka Krustpils novada pašvaldība vēlas, lai tā centrā arī būtu pilsēta, kā tas citviet, kur bijušās rajona pilsētas kļuva par novadu centriem.

Krustpiliete, rakstniece Anna Skaidrīte Gailīte šādu ideju uzskata par nereālu un neīstenojamu, tāpat domā arī zemnieks no Krustpils pagasta Andris Felss.

Salcevičs piebilda, ka par šo tēmu acīmredzot vēl būs sarunas ar Krustpils novadu un šīs idejas rosinātāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti