Panorāma

T. Mejai trešā sakāve parlamentā

Panorāma

Top Laimas Vaikules dzimšanas dienas koncerts

Par Rīgas otro vicemēru ievēl Vadimu Baraņņiku

Baraņņiks iecelts par Rīgas otro vicemēru

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rīgas domes deputāti piektdien, 29. martā, nolēma galvaspilsētas otra vicemēra amatā iecelt Vadimu Baraņņiku. Par  Baraņņika kandidatūru balsoja 32 deputāti, pret bija 15 deputāti, informēja Rīgas dome. Rīgas domē gatavojas varas maiņai – tā otrā vicemēra iecelšanu komentē galvaspilsētas opozīcijas deputāti.

Deputāti iztaujā Baraņņiku
00:00 / 01:15
Lejuplādēt

Jautājumu un atbilžu sesija pirms Vadima Baraņņika apstiprināšanas vicemēra amatā ievilkās vairāku stundu garumā. Domes opozīcija neskopojas ar pārmetumiem topošajam vicemēram.

“Problēmu loks galvenokārt ir ap “Rīgas satiksmi”, un tiek ievēlēts cilvēks, kurš ir ilgus gadus bijis atbildīgs par transporta sfēru, “Rīgas satiksmi”,” norādīja Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”).

“Pienesumu no viņa es negaidu nekādu, jo viņam zināšanu nav. Viņš nepārzina savu jomu, kur tad vēl citu,” paziņoja Rīgas domes deputāte Marija Balcere (Jaunā konservatīvā partija).

Savukārt Rīgas domnieks Jurģis Klotiņš (Nacionālā apvienība) sprieda, ka “dome bija jāatlaiž pēc tā, kas tika uzzināts, kas notika “Rīgas satiksmē”, un tagad pēc [pašvaldību lietu ministra Jura] Pūces sāktās pārbaudes ir atklājušās vēl citas nelikumības”.

Opozīcijas deputāti arī norādīja, ka Baraņņika iecelšana vicemēra amatā ir saistīta ar gaidāmo varas maiņu Rīgas domē. Proti, notiek gatavošanās gadījumam, ja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības lietu ministrs lemtu atstādināt Rīgas galvu no amata.

“Tam ir noticējis arī pats Nils Ušakovs un, lai būtu īsts vicemērs, jo mēra pienākumus pildīs Oļegs Burovs, par vienīgo īsto vicemēru tad kļūs Vadims Baraņņiks,” sprieda Rīgas domes deputāts Māris Mičerevskis (“Latvijas attīstībai”).

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas konstatētos pārkāpumus “Rīgas satiksmes” uzraudzībā un Rīgas domes darbā, kā arī un tiem sekojošo pieprasījumu sniegt paskaidrojumus Rīgas mērs Nils Ušakovs sauc par juridiski vāji sagatavotiem.

Ceturtdien vakarā uz jautājumiem sagatavota atbilde, kas nosūtīta pa pastu. Gadījumā, ja ministrs Rīgas mēru tomēr atstādinātu no amata, lēmums tiktu pārsūdzēts tiesā.  Taču par mēra pienākumu izpildītāju tiešām kļūtu Oļegs Burovs, apliecināja Ušakovs.

Jaunieceltais Rīgas otrais vicemērs uzskata, ka, nepilnus desmit gadus strādājot Rīgas domē, esot paveicis ļoti daudz.

“Koalīcija parāda, ka prot strādāt, citādi rīdzinieki nebalsotu trijās vēlēšanās pēc kārtas [par to],  līdz ar to koalīcija ir dzīvotspējīga, maigi sakot, darbspējīga,” sacīja Baraņņiks.

Baraņņiks paziņojumā medijiem norādīja, ka “mūs šajā domes sasaukumā gaida divi gadi ļoti nopietna darba, lai rīdzinieki ne tikai saprastu, bet arī izjustu, ka mēs joprojām esam uzticības vērti”.

Viņš atzīst, ka Rīgā ir “vēl daudz problēmu”, un to risināšana būšot galvenais uzdevums.

Rīgas jaunais vicemērs no Ušakova pārņems visas pašvaldības uzņēmumu kapitāldaļu turētāja tiesības. Vietniekam uzticēta atbildību par vairākām domes kapitālsabiedrībām - "Rīgas satiksme", "Rīgas namu pārvaldnieks", "Rīgas Centrāltirgus", "Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs", "Rīgas 1.slimnīca", "Rīgas Dzemdību nams", "Rīgas 2.slimnīca" un "Rīgas veselības centrs".

Tikmēr vicemēra Oļega Burova ("Gods kalpot Rīgai") pārziņā paliks kapitāla daļas no uzņēmumiem "Rīgas ūdens", "Rīgas meži", "Rīgas nami", "Rīgas pilsētbūvnieks", "Rīgas serviss", "Getliņi EKO" un "Rīgas siltums".

Baraņņiks Latvijas Universitātē ieguvis augstāko izglītību tiesību zinātņu jomā un strādājis vairāku uzņēmumu un organizāciju valdēs. 2009. gadā ievēlēts par Rīgas domes deputātu, no 2012. gada līdz 2019. gadam vadīja Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteju.

KONTEKSTS:

Ignorējot opozīcijas deputātu kritiku, Rīgas dome pieņēmusi lēmumu izveidot vēl vienu vicemēra amatu. Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”) to pamato ar darba organizācijas maiņu pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, plašāk lēmumu nepaskaidrojot.   

 Kopš 2009. gada Rīgas mēram bija viens vietnieks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti