Rīgas pagaidu vadītājs Burovs cer «noņemt politizāciju» un labot kļūdas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Pēc Rīgas mēra Nila Ušakova (“Saskaņa”) atstādināšanas no amata domes vadītāja pienākumu izpildītājs, vicemērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) medijiem sacīja, ka, pildot šos pienākumus, centīsies “noņemt politizāciju”, “turpināt labos darbus un labot kļūdas un neizdarības”.

Par mēra pienākumu izpildītāju Burovam ļāva kļūt Ušakova vēl ceturtdien, 4. aprīlī, parakstītais rīkojums par pilnvaru uzticēšanu, kas nosaka, ka viņa prombūtnes laikā mēra amata pienākumus pildīs Burovs. Viņš turpmāk būs atbildīgs par pašvaldības funkciju izpildi Finanšu departamentā, Īpašuma departamentā, Mājokļu un vides departamentā, Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Savukārt Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vadims Baraņņiks (“Saskaņa”) būs atbildīgs par pašvaldības funkciju izpildi Pilsētas attīstības departamentā, Rīgas pilsētas būvvaldē, Satiksmes departamentā un Labklājības departamentā.

Burovs piektdien, 5. aprīlī, preses konferencē paziņoja, ka “mēs šobrīd dzīvojam politizētā vidē”, lēmums par Ušakova atstādināšanu esot politizēts un juridiski prettiesisks, vāji sagatavots, motivācija nav pārliecinoša.

Burovs gan nepaskaidroja konkrēti, kuri tieši punkti lēmumā nav korekti un kas ir prettiesisks.

Svarīgākais par Ušakova atstādināšana no Rīgas mēra amata

  • Pašvaldību ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") 5.aprīlī izdevis rīkojumu par Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Lēmums pieņemts par likumos noteikto pienākumu nepildīšanu un pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem.
  • Pūce: Rīgas domē notika sistemātiska, bezkaunīga likumu pārkāpšana. Lielākie pārmetumi par skandalozā uzņēmuma “Rīgas satiksme” pārraudzību.
  • Par konstatēto VARAM vērsīsies KNAB un prokuratūrā.
  • Ušakovs sola tiesāties par atstādināšanu un uzskata - tiesā varēs pierādīt ministra sastrādātās nelikumības.
  • Pagaidu Rīgas vadītājs Burovs cer «noņemt politizāciju» un labot kļūdas
  • Rīgas domes opozīcija nelolo cerības par pašvaldības darba uzlabošanos
  • Politologs: Ušakova atstādināšana – skaļš akords viņa kampaņā uz Eiroparlamentu
  • Ušakova desmitgade Rīgas mēra amatā – popularitāte un pārmetumi.

Taču viņš atzina, ka jebkurš cilvēks un struktūra nav ideāli, “mums ir kļūdas”, taču Ušakovs vadīja domi 10 gadus un šajā laikā ir izdarītas arī labas lietas, piemēram, rekonstruētas daudzas Rīgas skolas un publiskas ēkas – Nacionālais mākslas muzejs, VEF Kultūras pils,  kultūras pils “Ziemeļblāzma”.

Par nākamo mēru domes koalīcijas lems pēc maija beigās gaidāmajām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kurās startē arī Ušakovs, kuram prognozē iekļūšanu EP.

Līdz tam laikam, pa šiem dažiem mēnešiem, “ceru noņemt politizāciju, kas šobrīd ir”. Ja oponenti saka, ka nevar bez politikas, “varbūt viņi nemāk strādāt citādi, nezina, kā nodarboties ar saimnieciskiem jautājumiem, var tikai pirms vēlēšanām solīt visiem visu par brīvu, visu saremontēt dienas laikā, bet neko nemāk, kā tikai skaļi teikt no tribīnes”,  paziņoja Burovs.

“Labos darbus turpināsim, sliktas lietas un neizdarītas lietas labosim, a kā tad vēl?” sacīja Burovs.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") izdevis rīkojumu par Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts par likumos noteikto pienākumu nepildīšanu un pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ministra rīkojumā uzskaitīta virkne likumpārkāpumu, ko Ušakovs pieļāvis kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētājs un kā Rīgas domes priekšsēdētājs.

Ušakovs sola rīkojumu pārsūdzēt tiesā. Viņš ir pārliecināts, ka ministra Jura Pūces rīkojums par viņa atstādināšanu ir prettiesisks un tiesā varēs pierādīt šī rīkojuma nelikumību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti