Panorāma

Prasa atlīdzināt par "Rigvir" iztērēto valsts naudu

Panorāma

Politologi: atstādināšana varētu palīdzēt vēlēšanās

Ar izkārtnes nomaiņu nepietiek

Rīgas domes opozīcija nelolo cerības par pašvaldības darba uzlabošanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Rīgas domes (RD) opozīcija nelolo cerības, ka līdz ar Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu varētu uzlaboties domes darbs. Partiju ieskatā, vienas personālijas nomaiņa nelauzīs ilgi uzturēto sistēmu.

Opozīcijas partiju frakciju līderi norāda, ka straujas pārmaiņas domes darbā, visticamāk, netiks sagaidītas. "Attīstībai/Par!" frakcijas vadītājs Viesturs Zeps norādīja, ka, ņemot vērā iestrādes un saimniekošanas stilu, pagaidām nav saredzams, ka varētu būt kādas izmaiņas koalīcijā. Arī partijas "Gods kalpot Rīgai" un "Saskaņa" stingri turas viena pie otras.

Savukārt RD "Vienotības" frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis pauda uzskatu, ka šīs ir Ušakova ēras beigas. "Skaidrs, ka ne jau viņš viens veica šos noziegumus. Viņam bija sabiedrotie, un tie šobrīd diemžēl paliek Rīgas domes pozīcijā, pie varas. Būtiskas izmaiņas būs tanī brīdī, kad no Ušakova sabiedrotajiem tiksim vaļā. Visticamāk, caur vēlēšanām. Ārkārtas vai kārtējām, to rādīs laiks," teica Ķirsis.

Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītājs Jānis Ozols atzina, ka šajā laika periodā nekas nemainīsies. "Valdošajiem ir tas brīdis, kad skatīties, kā nu beigsies visas lietas. Vai, mainoties uzvārdam, domes vadībā kaut kas mainīsies? Domāju, ka ne," teica Ozols. Savukārt Nacionālās apvienības RD frakcijas vadītājs Nauris Puntulis pieļāva, ka pašvaldībā iespējamas pozitīvas pārmaiņas. "Es neslēpšu to, ka lielā mērā mēs varam runāt par katra cilvēka personīgajām iezīmēm. Ušakova kungs kaut kur pēdējos gados bija aizgājis par tālu. Tur bija arī viņa personīgās īpašības, milzīga pašpārliecība, spītība. Manuprāt, Burova kungs tieši šādā formā būs elastīgāks," pauda Puntulis.

Savukārt sarunā ar Latvijas Radio Ķirsis norādīja, ka turpinās skatīties uz pirkstiem domes vadībai un norādīt uz neizdarībām: „Skaidrs ir viens – ne jau Ušakovs viens pats ir visu to putru ievārījis un ne jau viņš viens pats ir visus tos pārkāpumus veicis. Viņš varbūt ir bijis tāds sava veida mafijas boss, bet viņam ir bijuši arī rokaspuiši. Tie rokaspuiši paliek šobrīd Rīgas domē un turpina to faktiski vadīt. Tās reālās pārmaiņas būs tikai tad, kad mums izdosies nomainīt viņus. Demokrātiskā sabiedrībā tās ir vai nu kārtējās vēlēšanas, vai varbūt ārkārtas vēlēšanas.”

Rīgas domes opozīcija nelolo cerības par pašvaldības darba uzlabošanos
00:00 / 03:47
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") izdevis rīkojumu par Nila Ušakova ("Saskaņa") atstādināšanu no Rīgas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas. Šāds lēmums pieņemts par likumos noteikto pienākumu nepildīšanu un pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ministra rīkojumā uzskaitīta virkne likumpārkāpumu, ko Ušakovs pieļāvis kā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" kapitāla daļu turētājs un kā Rīgas domes priekšsēdētājs. Ušakovs sola rīkojumu pārsūdzēt tiesā. Viņš ir pārliecināts, ka ministra Jura Pūces rīkojums par viņa atstādināšanu ir prettiesisks un tiesā varēs pierādīt šī rīkojuma nelikumību.

Pēc Ušakova atstādināšanas no amata domes vadītāja pienākumu izpildītājs, vicemērs Oļegs Burovs (“Gods kalpot Rīgai”) medijiem sacīja, ka, pildot šos pienākumus, centīsies “noņemt politizāciju”, “turpināt labos darbus un labot kļūdas un neizdarības”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti