4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Ceļot viesnīcu, liepām apcērt saknes.

Rīgas būvvalde lems par sodu par 4 liepu sakņu bojāšanu 11.novembra krastmalā

Rīgā 11.novembra krastmalā būvdarbu laikā būvnieki traumējuši četru koku saknes, un būvvalde pieprasīja paskaidrojumus un lems par tālāko sodu, vēstīja LTV raidījums “4.studija”.

“4.studijas” skatītājs Alvis pamanījis, ka pie topošās viesnīcas 11.novembra krastmalā sākušies teritorijas sakopšanas darbi, taču pretēji prasībām par apstādījumu saglabāšanu celiņš gar ielu ir uzrakts un līdz ar to visa koku sakņu sistēma, kas aug ceļmalā.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns pastāstīja, ka apbūves noteikumu prasības nosaka, ka šādās situācijās kokiem ir jāaizsargā gan stumbri, gan saknes, attiecīgi jāapliek šiem kokiem aizsargbarjeras, lai netraumētu stumbrus, gan šīm saknēm ir jāuzliek plātnes, kas nodrošina to, lai šīs saknes netiktu traumētas.

Pēc raidījuma intereses būvvalde konstatēja, ka koku aizsardzības pasākumi šajā zemes gabalā nav īstenoti, būvvaldes Apstādījumu inspekcijas darbinieki ir apsekojuši zemes gabalu, konstatējot, ka šajā zemes gabalā augošās četras liepas ir būvniecības darbu laikā traumētas.

Būvvalde gan šobrīd par tālākajām sekām vēl nav lēmusi, prasot paskaidrojumu no darbu veicējiem. Pēc tam par rīcību lems Apstādījumu saglabāšanas komisija  nākamajā sēdē.

Šobrīd gar kokiem, ap kuru stumbriem joprojām nav aizsargbarjeru, ved bruģēts celiņš, taču, vai koki ar apcirstajām saknēm turpinās augt, visticamāk, redzēs jau pavasarī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti