Dienas ziņas

Veidos jaunu doktorantūras modeli

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas 1. slimnīcas mediķi: Barikāžu laiks bija smags

Rīgas 1. slimnīcas mediķi: Barikāžu laiks bija smags

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Pēc nakts dežūras viņi nevis gāja uz mājām pie bērniem, bet devās dežurēt uz Doma baznīcu. Tieši tur barikāžu laikā bija ierīkota slimnīca. Māsas un ārsti palīdzēja nogurušajiem, ārstēja apsaldējumus, bet vēlāk tieši viņi bija pirmie, kas ieraudzīja ložu sadragātos ķermeņus. Rīgas 1. slimnīcā ceturtdien atmiņās dalījās tie mediķi, kuriem barikāžu laika notikumi palikuši atmiņā uz mūžu. 

Rīgas 1. slimnīca barikāžu laikā bija neatliekamās palīdzības slimnīca. Un tās mediķi, pabeiguši darbu savā maiņā, devās uz Vecrīgu, lai turpinātu palīdzēt. Doma baznīcā bija medpunkts un hospitālis. 

Rudīte Dauškane, kura tolaik bija virsmāsa, stāstīja: "Uz soliem visur, nu gandrīz visur gulēja noguruši cilvēki. Katram kāda bēdiņa, kādam apsaldējums. Mūsu rociņas derēja."

Taču 20. janvāra nakts ķirurģei Larisai Ķirsei paliks atmiņā uz visiem laikiem. Viņa tieši zem lodēm, nakts tumsā metās uz darbu. 

"Liku meitiņu gulēt. Meitiņai trīs gadi, un mums gar logiem pirmo reizi mūžā kaut ko tādu ieraudzīju. Un skaņa... Dzīvojām uz Elizabetes un Baznīcas ielas stūra. Tā kā es biju gan nodaļā, gan vadītāja operāciju zālē, es sapratu, ka jāskrien uz darbu," atcerējās Larisa.

Tā arī bija. Tieši uz slimnīcu atveda visus Bastejkalnā sašautos. 

Daiga Zvaigzne (Gvido Zvaigznes sieva) satiek NMPD ārsti, kura veda sašauto Gvido
Daiga Zvaigzne (Gvido Zvaigznes sieva) satiek NMPD ārsti, kura veda sašauto Gvido

"Pagāja 30 gadi, un es atceros vēl pat gultu, kur viņš gulēja. Tur bija ļoti sarežģīts ievainojums, mēs nebijām pieraduši pie šautām brūcēm. Gvido Zvaigzne bija vissmagākais," stāstīja ķirurģe.

Mediķi uzsvēra – katru gadu janvārī viņi atceras un atkal domās izdzīvo šo smago laiku.  Tolaik neatliekamās palīdzības ārste Dzintra Jakubaņeca piebilda: "Vienalga es izjūtu to tautas saliedētību. Tiek salīdzinātas šīs dienas ar to, kas notiek Ukrainā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti