Rīdziniekus aicina paust viedokli par jauno sabiedriskā transporta pieturvietu dizainu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgā turpmāko gadu laikā plānots nomainīt vairumu novecojušo sabiedriskā transporta pieturvietu, aizstājot tās ar ērtākām un mūsdienu prasībām atbilstošākām, kā arī uzstādīt jauna dizaina nojumes vietās, kur tās līdz šim nav bijušas vispār, informēja Rīgas domē. Lai izvēlētos labāko pieturvietu dizaina risinājumu, no 29. septembra līdz 15. oktobrim iedzīvotāji aicināti portālā "riga.lv" nobalsot par kādu no piedāvātajiem variantiem un arī tos komentēt. Pēc ieteikumu apkopošanas dizains tiks uzlabots un izveidoti prototipi.

Rīdzinieki aicināti aptaujā paust viedokli par jaunajiem sabiedriskā transporta pieturvietu dizaina...
Rīdzinieki aicināti aptaujā paust viedokli par jaunajiem sabiedriskā transporta pieturvietu dizaina risinājumiem

Beidzoties īslaicīgas lietošanas būvju izvietošanas termiņam, vides reklāmas uzņēmums “JCDecaux” šogad visā Rīgas teritorijā demontēja vairākus desmitus tam piederošo nojumju, neraugoties uz pašvaldības aicinājumu uzņēmumu atlikt demontāžu līdz brīdim, kad iepirkuma rezultātā būs piegādātas jaunās pieturvietu nojumes. Lai samazinātu īslaicīgās neērtības, vietās, kur veikta pieturvietu demontāža, pašvaldība līdz jauno pieturvietu nojumju izvietošanai uzstādījusi pagaidu soliņus.

Pavasarī darbu pie pieturvietu dizaina izstrādes un iepirkumu organizēšanas sāka īpaši šim mērķim izveidota darba grupa. Pēc iespējamo risinājumu izvērtēšanas tika izsludināta cenu aptauja par sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju un labiekārtojumu elementu dizaina izstrādi. Konkursā tika saņemti trīs pieteikumi, kurus izvērtējot par piemērotāku atzīts sertificēta arhitekta Armanda Bisenieka (SIA „Valgude”) pieteikums. Arhitekts sagatavojis trīs dizaina variantus, kas tagad tiek nodotas vērtēšanai iedzīvotājiem, informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes vadītājs Valdis Dombrovskis.

Atkarībā no pieturvietu noslodzes un atrašanās vietas specifikas pilsētā iecerēts izvietot trīs dažāda veida nojumes:

  • ar aizmugures, sānu sienām un jumtu;
  • ar aizmugures sienu un jumtu – var būt ar nelielām sānu sieniņām, kas nodrošinātu nelielu aizvēju;
  • tikai ar jumtu – nojumes tips īpaši šaurām vietām, kas uz ietves aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas, vēlams tikai jumts uz diviem balstiem.

Pilsētā kopā ir 1671 sabiedriskā transporta pieturvieta, no kurām ar nojumi aprīkota aptuveni trešdaļa. Daļa pieturvietu būvētas vēl padomju laikos, tādējādi jau sen sasniedzot ne tikai tehnisko, bet arī morālo norietu.

Patlaban “JCDecaux” uzstādījis aptuveni 500 nojumes 392 pieturvietās. Saskaņā ar spēkā esošajiem līgumiem “JCDecaux” 1. kārtā līdz 2024. gadam jāuzstāda 300 nojumes, no kurām uzstādītas jau ir 297, bet 2. kārtā līdz 2034. gadam jāuzstāda 320 nojumes, no kurām uzstādīta aptuveni puse. Satiksmes departaments ir uzstādījis 133 dažāda dizaina nojumes, tās ir fiziski un morāli novecojušas.

Patlaban atlasītas 148 vietas, kur primāri nepieciešams uzstādīt nojumes. No tām 42 ir Satiksmes departamenta izvēlētas, 58 – “JCDecaux” demontēto nojumju vietas un 48 vietas, kuras ieteikušas apkaimju attīstības biedrības.

Domē norādīja, ka teorētiski varētu būt 500 pieturvietas, kur nepieciešams uzstādīt nojumes. Katrā pieturvietā zemes iznomājamā platība reklāmas objektam varētu būt divi kvadrātmetri. Ilgtermiņā pašvaldības sākotnējo ieguldījumu par nojumēm un uzturēšanu kompensēs ieņēmumi no reklāmas nomas.

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka Rīgā gaidāmas būtiskas pārmaiņas sabiedriskā transporta pieturvietās, kur līdz šim daudzviet nebija nojumju vai trūka soliņu. 

Tā kā šī gada laikā tiek demontētas aptuveni 100 nojumes, plāns bija prioritāri jaunas izvietot nojaukto vietā, uzklausot arī sabiedrības vēlmes. Rīgas dome solīja, ka līdz augustam būs izstrādāts dizains sabiedriskā transporta jaunajām pieturvietām, tomēr jaunais dizains kavējās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti