Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

M. Koļesņikova un vairāki viņas kolēģi aizturēti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dodas ekspedīcijā un izzina mežu

Rēzeknes pusē skolēni dodas ekspedīcijā un izzina mežu

Par tradicionālu pasākumu kļuvusi meža ekspedīcija, ko 6. klašu skolēniem rīko “Latvijas Valsts meži”. Tās laikā viņi ne vien dodas pārgājienā, bet pilda arī dažādus praktiskus uzdevumus, lai vairāk izprastu meža apsaimniekošanas procesus. Rēzeknes novadā aizvadīta jau trešā no piecām meža ekspedīcijas dienām.    

Taudejāņu meža masīvā, kas ir netālu no Rēzeknes, ieradusies kārtējā skolēnu grupa, lai piedalītos “Latvijas Valsts mežu” (LVM) rīkotajā ekspedīcijā. Šeit skolēniem jāpievar aptuveni divu kilometru garš maršruts cauri mežam, kur ierīkotas desmit izzinošas pieturvietas.

“Meža ekspedīcijā mēs izstāstām par mežsaimnieku ikdienas darbu, ar ko mēs ikdienā nodarbojamies – kā mēs audzējam mežu, kā stādām, kā kopjam, kādi izaicinājumi, aizsargājot mežu. Tāpat arī bērni, ja vecākiem ir īpašumā mežs, iemācās, kā saimniekot savā mežā,” stāstīja LVM Ziemeļlatgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Dainis Rudzīts.

Katrā pieturvietā skolēniem bija jāpilda arī dažādi uzdevumi, tostarp jānosaka koku vecums, augstums, jāsaskaita, cik koku iestādīts vienā hektārā u.c. Savukārt vislielāko interesi raisīja tiltiņa būvniecība, izmantojot tikai dēļus.

“Esmu braukusi ogot, sēņot. Šeit ir interesantāk. Vairāk pastāsta. Kad ar vecākiem, arī stāsta, bet šeit daudz vairāk pastāsta,”  atzina Ludzas pilsētas ģimnāzijas 6. klases skolniece Elīza.

Iespēju piedalīties šādā meža ekspedīcijā par vērtīgu uzskata kā skolēni, tā arī skolotāji, jo tās laikā var gūt ne vien jaunas teorētiskās zināšanas, bet arī darboties praktiski.

“Sevišķi, ja kāds ir nodomājis savu nākotni saistīt ar mežu, tad tam bērnam tas ir ļoti vērtīgi. Un šeit tiek aktualizētas arī dažādas citas vērtības, kas mums ir svarīgas. Piemēram, domājot par ekoloģiskiem jautājumiem, matemātiku. Var visādus mācību priekšmetus piesaistīt. Svaigais gaiss turklāt vēl. Un klases saliedētība, varētu teikt, un tāda kopā būšana... klases draudzība tiek stiprināta,” stāstīja Stāķu pamatskolas skolotāja Sarmīte Sukure.

Izzinošas ekspedīcijas “Latvijas Valsts meži” rīko jau ceturto gadu pēc kārtas dažādos Latvijas reģionos. Piecu dienu laikā iespēju izprast meža apsaimniekošanas procesu atraktīvā veidā Rēzeknes novadā šogad izmantos skolēnu grupas no 37 skolām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt