Rēzeknē uzsākta SPA centra būvniecība; viesnīcas izbūvei investoru vēl meklē

Rēzeknē pilsētas teritorijā esošā Kovšu ezera krastā turpinās vērienīga būvniecība – top rekreācijas centrs: SPA komplekss un viesnīca. Pašvaldība plāno šīs ēkas vēlāk nodot nomniekam. Šobrīd tiek meklēts investors, kurš apņemsies blakus rekreācijas centram izbūvēt viesnīcu un ieguldīt tajā vismaz piecus miljonus eiro. Jau ir notikušas divas izsoles, taču šī projekta īstenošanai investors joprojām nav pieteicies. 

Rēzeknē uzsākta SPA centra būvniecība. Viesnīcas izbūvei investoru vēl meklēIveta Čigāne

Pašlaik notiek SPA kompleksa būvniecība, kur darbus veic būvniecības uzņēmums „Arčers”. Uzņēmuma valdes locekle Maija Baltgalve atklāja, ka kompleksa būvniecības darbi uzsākti novembrī un būvnieks jau ir saskāries ar zināmām problēmām.

“Problēma ir ar esošo siltumtrasi, kas šķērso būvlaukumu, jo šī trase nodrošina patērētājus ar silto ūdeni un arī apkuri. Ja mēs būtu sākuši šos darbus pavasarī vai vasarā, mēs varētu paralēli izbūvēt jauno siltumtrasi un pārslēgties no vecā trases. Mēs, protams, nevaram cilvēkus atstāt bez siltuma, tāpēc šo siltumtrasi mēs šobrīd neaiztiekam, tikai būvējam jaunu un līdz ar to mums mainās tehnoloģiskā secība pāļu izbūves darbiem un betonēšanas darbiem. Mums ir noslēgts līgums par 7,3 miljoniem eiro un šī līguma ietvaros mēs izbūvēsim objektā trīs kārtas: paša SPA centra ēku, piebraucamo ielu līdz ēkai un veiksim labiekārtošanas darbus,” skaidroja Baltgalve.

Meklējot investoru blakus SPA centram paredzētās viesnīcas izbūvei, Rēzeknes dome izsludinājusi jau divas izsoles, taču pagaidām neviens investors nav pieteicies. Rēzeknes domes priekšsēdētāja vietnieks pilsētas attīstības un investīciju jautājumos Aleksejs Stecs (“Saskaņa”) norādīja, ka, ņemot vērā ārkārtējo situāciju, pretendentiem bija ierobežotas iespējas objektu apskatīt, respektīvi arī iesniegt pieteikumus līdz noteiktajam datumam, tāpēc nākamās izsoles termiņu nolemts pagarināt.

“Izsole mums tika pagarināta līdz 12. februārim, ņemot vērā to, ka izsludināta ārkārtējā situācija saistībā ar Covid-19 izplatību un ar to saistītajiem ierobežojošiem pasākumiem. Iespējas uz nomas tiesību apskati līdz pagarinātajam termiņam tika ierobežotas, un tādējādi pretendentiem nebija iespējas pieteikt savus pieteikumus izsolē līdz minētajam datumam,” norādīja Stecs.

Taču Stecs uzsvēra, ka interese par viesnīcas izbūvi Kovšu ezera krastā no investoru puses pastāv. Pašvaldība esot saņēmusi apstiprinājumu no viena potenciāla investora, kurš ir ieinteresēts projektā, taču ierobežojumu dēļ viņš pašlaik fiziski nevar atbraukt uz Latviju, lai apskatītu objektu.

“Mums bija tikai viens apliecinājums par interesi uz projekta iesniegšanas brīdi, bet, tā kā izsole ir atklāta, tajā var piedalīties vairāki pretendenti un mēs jau saņēmām informāciju par interesi vēl no vienas kompānijas. Investoram ir jābūvē klāt SPA centram viesnīca. Investoram ir jānodrošina finansējums jeb investīcijas 5 miljonu eiro apmērā, kas būtu pilnīgi pietiekoši viesnīcas būvniecībai un papildu aprīkojuma nodrošināšanai rekreācijas centrā, un tāpat viņam ir jānodrošina 100 darbavietas,” sacīja domes pārstāvis.

Lai arī pašvaldība, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu, plāno izbūvēt rekreācijas centra ēku un sakārtot apkārtni, ko vēlāk nodos nomniekam, pilsētas domē par šī projekta lietderību pastāv atšķirīgi viedokļi. Opozīcijas deputāte Ināra Groce, kura Rēzeknes domē ievēlēta no vairāku partiju apvienotā saraksta, uzskata ka SPA un viesnīca radīs nevajadzīgu konkurenci jau esošajiem šādu pakalpojumu sniedzējiem pilsētā.

Groce pauda savu viedokli: “Rekreācijas centrs un viesnīcas pakalpojumu bizness tomēr nav pašvaldības funkcija. Būtu ļoti labi, ja būtu iespējams tomēr nekonkurēt ar privāto sektoru. Šī ezera apbūve būtu jāveido daudz mazākā kredītu izteiksmē, jo šis ir ļoti dārgs projekts arī pašvaldībai, aizņēmums ir pietiekoši liels, un tas būs jāatmaksā 20–30 gadus. Tādu kā rekreāciju un ūdens atrakcijas Latgalē es redzu vairāk ārpus pilsētām. Pilsētā tomēr jāiedāvā profesionālāka izklaide, tas, kas nav ārpus pilsētas.”

Rekreācijas centra pašvaldības daļas izbūvi Kovšu ezera krastā Rēzeknē uzņēmums “Arčers” plāno pabeigt 2022. gada pirmajā pusē. Savukārt investoru viesnīcas izbūvei Rēzeknes pašvaldība var meklēt vēl līdz pat 2023. gada beigām. 

SPA kompleksa kopējās būvniecības izmaksas ir 8 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt