Panorāma

Māju nosaukumu vietā numuri

Panorāma

Rīgas zoodārza pērtiķiem jauna mītne

Iedzīvotāji pašu spēkiem cīnās ar narkomāniem

REPORTĀŽA no patruļas: Kā policija cīnās ar narkotikām Avotu un Bruņinieku ielā

Neadekvāta uzvedība, šļirces pagalmos un kāpņutelpās, narkomāni, kuri guļ uz ielas, šādi skati Avotu un Bruņinieku ielu  iedzīvotājiem ir jāredz gandrīz katru dienu. Pēc vairākām sūdzībām policija sāka pastiprināti kontrolēt šīs apkaimes ielas, pagalmus un kāpņu telpas. Bet situācija ar narkomāniem pagaidām nav mainījusies.

Iedzīvotāji vērsuši policijas uzmanību uz narkotiku lietošanas problēmu Bruņinieku un Avotu ielu apkaimē. Šajā vietā pēdējo nedēļu laikā ir reģistrēti vairāk nekā 55 sabiedriskās kārtības pārkāpumi, tostarp ar narkotikām saistīti pārkāpumi.

Vietnē "Instagram" nesen parādījās profils "Narkotikām – NĒ!", kur aktīvisti publicē ļoti daiļrunīgus video. Cilvēkus narkotisko vielu ietekmē. "Instagram" profila veidotājs pastāstīja par motivāciju, kāpēc viņiem tas ir svarīgi.

"Mēs te dzīvojam, daudzi no mums te dzīvo vairāk nekā 10 un 20 gadus. Tas notiek gadiem. Pēdējā laikā šī situācija ir saasinājusies. 

Tu redzi cilvēkus, kuri ir stipri salietojušies vai kāpņutelpās viņi durās, vai pagalmos. (..) Vienkārši nejūtamies droši šajā vidē," atzina "Narkotikām-NĒ!" aktīvists.

Tikmēr Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis skaidroja: "Mums ir apzināti jau konkrēti pagalmi, par kuriem ir vairāki iedzīvotāju ziņojumi saņemti, un šajos gadījumos darbinieki laiku pa laikam piestāj. Un tad izstaigā to pagalmu vai kāpņutelpu, paskatās, vai tur viss ir kārtībā, vai ir kāds pārkāpums."

Vienu nakti patrulēt nemierīgās ielas kopā ar policiju devās arī Latvijas Televīzijas žurnālisti. RPP inspektore Elīna Aijona Mauriņa pārbaudes laikā stāstīja, ka policija vispirms skatās, vai ir izmestas šļirces. "Šis pagalms brīnumainā kārtā bija ļoti tīrs."

Vienlaikus inspektore atzina, ka šī Rīgas daļa, Avotu un Bruņinieku ielu apkaime, nav vienīgā, kur uzturas narkotiku lietotāji.

"Visā Rīgā viņi ir. Šeit ir jāuzteic iedzīvotāju sarosīšanās pēdējā laikā, kas uzsāka cīņu pret narkomāniem."

Sākotnēji LTV žurnālisti un policija brauca pa Avotu ielu, ievēroja, ka stāv divas personas, vīrietis un sieviete. Vīrieša izskats policijai atgādināja personu, kas, iespējams, varētu lietot narkotikas. Bet šajā situācijā nekādi pārkāpumi netika konstatēti. Alkohola reibumā persona neatradās, un arī nekas neliecināja, ka būtu narkotisko vielu reibumā.

Policisti atzina, ka nebaidās doties uz vietām, kur varētu pulcēties narkotiku lietotāji, jo nedodas vieni un ir arī attiecīgs ekipējums.

"Uz katru izsaukumu mēs dodamies vairāk vai mazāk ar kaut kādu sagatavotību, ka var notikt ļaunākais un tādēļ mēs esam attiecīgi mācīti, trenēti, lai mēs uz tām darbībām reaģētu. Ir bijušas agresīvas izpausmes, centieni uzbrukt, vicināšanās ar rokām, spārdīšanās. Bet reāls uzbrukums ar reāliem miesas bojājumiem nav bijis," klāstīja pašvaldības policiste.

Pusnaktī ielas pēc lietus bija pustukšas. LTV žurnālisti kopā ar policiju pavadīja vairākas stundas, apsekojot ielas, iekšpagalmus un kāpņutelpas.

Šajā laika periodā nekādi pārkāpumi netika manīti, bet policijas darbinieki patrulēt ielas turpināja visas nakts garumā. Šādā veidā policijas darbinieki vairākas nedēļas pastiprinātā režīmā apseko ielas. 

"Mēs zinām tās vietas, kur tirgo narkotikas. Mēs to novērojām, mēs arī par to ziņojām policijai, bet kaut kāda aktīva darbība no policijas puses nebija vērojama," sacīja "Narkotikām-NĒ!" aktīvists.

Pēc Valsts policijas teiktā, reaģēts tiek uz visiem izsaukumiem un paziņojumiem, it īpaši narkotisko vielu tirdzniecību.

"Ja persona guļ uz ielas, droši vien nevajadzētu saukt policiju, bet vajadzētu saukt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, kas uzreiz varētu sniegt  palīdzību, kāda ir vajadzīga. (..) Protams, mūsu uzdevums arī ir izbraukt šādiem te notikumiem," teica Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa kārtības policijas nodaļas priekšnieks Egils Ezis.

Gan policija, gan arī aktīvisti uzskata, ka problēma ar narkotisko vielu lietošanu un tirdzniecību jārisina kompleksi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt