Rāvis aicinājis sev daļēji piederošo «Roadeks» pārskaitīt ziedojumu Biatlona federācijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

"Skonto" grupas līdzīpašnieks Guntis Rāvis aicinājis sev daļēji piederošā uzņēmuma "Roadeks" dalībniekus ziedot Rīgas domes deputātes Baibas Brokas (Nacionālā apvienība) vadītajai Latvijas Biatlona federācijai, žurnālistiem pastāstīja Rāvis.

Viņš stāstīja, ka ziedojuma mērķis ir bijis atbalstīt sportistus. Tas arī noticis, jo federācijas gada pārskatā redzams, ka ziedotā nauda arī izlietota paredzētajam mērķim - sportam.

Rāvis stāstīja, ka aicinājis uzņēmuma dalībniekus, bet nav varējis viņus piespiest, jo pašam uzņēmumā pieder tikai 25%. Tādējādi lēmumu pieņēmis pats uzņēmums.

 "Līdz ar to es nekā nevarēju viņus ne piespiest, ne iespaidot. Viņi paši to izlēma, bet es ierosināju," stāstīja Rāvis.

Viņš arī teica, ka ziedojumu lūgusi Broka, jo sportisti nav varējuši aizbraukt uz čempionātu.

KONTEKSTS:

KNAB pirmdien, 8.jūlijā, lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturēja trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un LU rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Broku. Tāpat KNAB darbinieki veikuši procesuālas darbības "Skonto" grupas līdzīpašnieka Gunta Rāvja birojā un dzīvesvietā. Aizturēts tika arī Rāvis un uzņēmējs Ivars Millers. Visi trīs trešdien atbrīvoti.

Kriminālprocesā iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai. Pieejamā informācija rāda, ka Biatlona federācija pēdējos trīs gados saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no "Roadeks", kas pastarpināti pieder Rāvim. KNAB kratīšana notikusi arī "Roadeks".

KNAB pirmdien vēstīja, ka birojs ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro.

Broka atstādināta no rektora vietnieces amata un zaudējusi arī vadītājas amatus abās LU iepirkumu komisijās. LU uzskata, ka Brokai nav bijusi iespēja ietekmēt iepirkumus. Tomēr konkursu par Torņakalnā būvējamo trešo LU ēku - Rakstu māju - uz laiku iepauzēs, lai noskaidrotu, vai tajā nav konstatējamas nelikumības. Konkursā piedalījās arī "Skonto būve", bet LU neatklāja, vai tā iekļuva fināla četriniekā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti