Rīta intervija

VID vadītāja par cīņu ar ēnu ekonomiku: sankciju laiks ir pagājis, pienācis sarunu laiks

Rīta intervija

Ralfs Nemiro: OIK atcels pakāpeniski, varētu būt jauns nodoklis lieliem CO2 radītājiem

PVD vadītājs: Visticamāk, bērnu saslimšanas cēloni Siguldā neizdosies noskaidrot

PVD joprojām neizslēdz nevienu versiju par zarnu infekcijas cēloni Siguldā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) turpina izmeklēt, kas izraisīja bērnu saslimšanu ar zarnu infekciju Siguldā. PVD noņemtajos paraugos nav konstatējis e.coli baktēriju jeb zarnu nūjiņu. Dienests arī nav konstatējis neko unikālu Siguldas pirmsskolas izglītības iestāžu ēdiena piegādē, intervijā Latvijas Radio atklāja PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Viņš stāstīja, ka pārbaudes Siguldas izglītības iestādēs turpinās katru dienu, lai nepieļautu jaunus inficēšanās gadījumus. 

Tajā pašā laikā bērnu saslimšanas cēloni PVD nav atklājis. Balodis norādīja, ka bērnudārzu, kuros bija inficēšanās gadījumi, ēdinātājs "Baltic Restaurants Latvia" pārtiku piegādājis dažādās iestādes Rīgas reģionā un Siguldā, kur saslimšanas nav novērotas. Tas PVD liek domāt, ka, iespējams, bērnudārzos pārtika ienesta no ārpuses vai arī iespējami citi inficēšanās ceļi. Tāpat notikušo nebūs iespējams atklāt, ja bojāta bija tikai viena partija.

"Tas ēdiens jau ir apēsts," teica Balodis.

Viņš stāstīja, ka PVD pieņem dažādas versijas un meklē ticamāko. Pagaidām neviena no tām nav atmesta. Balodis uzsvēra, ka svarīgi ir saprast, kurā datumā bērni saindējās, bet arī to ir grūti noteikt.

Pārbaudēs Siguldā PVD sākotnēji konstatēja dažāda rakstura pārkāpumus. Balodis gan norādīja, ka neatbilstības izglītības iestādēs ēdināšanā ir ne tikai Siguldā. Tādas konstatētas arī pārbaudēs Ogrē, Ikšķilē un Garkalnē. Tāpat arī PVD pret iepriekš nereģistrētajiem ēdinātājiem Siguldā izturas ar sapratni. Pēc viņu reģistrācijas ēdinātāji tiek apmācīti higiēnas un drošības pasākumu kopumā, kas nepieciešami jomā.

Lai gan PVD pārbaudes izglītības iestādēs veic trīs reizes gadā, dienests gatavs pārbaudīt visas iestādes vēlreiz, lai nomierinātu sabiedrību. Balodis stāstīja, ka dienestā ir 141 inspektors. Viņi atliks malā citus objektus un strādās ārpus sava darba laika, lai pārbaudītu visas izglītības iestādes. Tikusi piešķirta nauda, lai inspektoriem varētu samaksāt par virsstundām.

KONTEKSTS:

Zarnu infekcijas simptomi konstatēti bērniem un darbiniekiem piecos Siguldas bērnudārzos, kur ēdinātājs ir "Baltic Restaurants Latvia". PVD un SPKC turpina meklēt infekcijas izplatības cēloni. Valsts policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar bērnu saslimšanas gadījumiem Siguldas bērnudārzos.

Vienlaikus Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") atbildīgajām iestādēm uzdevis auditā vērtēt, kā notiek ēdināšana Latvijas izglītības iestādēs, lai pārliecinātos, ka bērnu saslimšanas gadījumi Siguldā ir izņēmums un ēdināšanas sistēma mācību iestādēs ir laba. Tikmēr Latvijas Radio uzrunātie jomas pārstāvji pārliecināti, ka uzraudzība ir atbilstoša un notiekošais Siguldā ir izņēmums, nevis sistēma.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti