Dienas ziņas

Rēzeknes novadā ražo un eksportē bioloģisko medu

Dienas ziņas

Jaunas prasības virtuves gaisa nosūcējiem

Pulkveža J. Dalbiņa kauss aizceļo uz Dobeli

Pulkveža Dalbiņa kauss aizceļo pie Dobeles jaunsargiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 8 mēnešiem.

Ar dobelnieku uzvaru Bauskā noslēgušās jaunsargu sacensības “Pulkveža Jura Dalbiņa kauss”. Izcīnīt uzvaru palīdzēja ne vien laba fiziskā sagatavotība, bet arī pārliecinošs komandas darbs, pierādot sevi gan NATO standarta šķēršļu joslā, gan veicot  astoņus uzdevumus apvidus distancē. Sacensībās, kas šogad notika jau devīto reizi, piedalījās vairāk nekā simt jaunsargu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Bauskas Valsts ģimnāzijas stadionā līdzās Igaunijas un Lietuvas karogiem uzvijas arī Latvijaskarogs, un cīņa par pirmā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera pulkveža Jura Dalbiņa ceļojošo kausu var sākties.

"Jaunsargi jebkurā situācijā, jebkurās sacensībās atšķiras no pārējiem. Viņi ir organizēti, viņi ir mērķtiecīgi, viņi ļoti labi zina, ko viņi vēlas sasniegt, un tas ir svarīgi. Bet pats svarīgākais ir tas, ka šajās sacensībās viņi strādā kā komanda un tur nav atšķirību," jaunsargus slavē atvaļinātais pulkvedis Juris Dalbiņš.

Sacensību pirmajā posmā jaunsargiem jāpārvar 14 dažādi šķēršļi NATO standarta militārajā šķēršļu joslā. Uzdevumi  prasa labu fizisko sagatavotību, bet dažkārt ar to vien nepietiek.

Pēc sacensībām stadionā jau iezīmējas spēcīgākās komandas, tomēr visiem dalībniekiem vēl jāpieveic piecus kilometrus garā  apvidus distance. Vairākas reizes jāšķērso upe, jāstumj sešas tonnas smagais auto un jāveic vēl seši citi uzdevumi.

Kopvērtējumā spēcīgākie izrādījās dobelnieki, kas aiz sevis atstāja apvienoto Bauskas-Rundāles novada komandu, bet godpilno trešo vietu ieguva kaimiņi lietuvieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti