Dienas ziņas

Zirgu sētā nodarbības bērniem

Dienas ziņas

Krustpils pilī gaidāmas pārmaiņas

Priekules novada ģimeņu dārzs – velte Latvijas simtgadei

Priekules novada ģimeņu dārzs – velte Latvijas simtgadei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Priekules centrā vakar, kad vārda dienu svinēja Ikari, atklāja sen loloto novada ģimeņu dārzu, kas ir veltījums Latvijas simtgadei.    

Izbūvēti celiņi, ierīkots apgaismojums, soliņi, arī stāvlaukums - tādas ir Priekules novada ģimeņu dārza jaunās aprises. Pašā centrā izveidots karogu mastu laukums. Turpmāk tajā plīvos trīs karogi – Eiropas Savienības, Latvijas un Priekules novada, tādējādi stiprinot priekulnieku piederības sajūtu.

Turpat netālu paredzēta vieta leģendārajai Ikara skulptūrai, jo Ikars ir novada simbols.

“Tā ir vēl kāda nākamā kārta, jo, protams, Ikara tēlam būtu jābūt mūsu novadā. Dažādi risinājumi ir bijuši. Tādas īsti precīzas skaidrības vēl nebija, nolēmām neskriet, lai tikai būtu, bet padomāt,” stāstīja Priekules novada kultūras dzīves organizators Gundars Venens.

Ainavu arhitekts Uldis Vecvagars atzina, ka “apzaļumošana vēl nav veikta pilnībā, bet pakāpeniski dārzs kļūs labiekārtotāks, apzaļumotāks”.

Priekules novada ģimeņu dārza veidošana sākta pirms septiņiem gadiem. Katru pavasari maija nogalē, godinot jaundzimušos, vecāki savām atvasēm laukuma malā blakus pašvaldības ēkai stādījuši kociņus. Laika gaitā sakuplojis 20 dažādu šķirņu stādījumi, kas vairāk atgādinājuši pļavu ar kokiem, nevis dārzu. Pieaicinot ainavu arhitektu un būvniekus, izdevies īstenot sen loloto sapni par dārza labiekārtošanu.

“Es ļoti priecājos, kā tas viss ir salicies kopā  - gan tie celiņi, ko ļoti, ļoti gaidījām, gan tie kociņi. Ir vēl viena sakopta vieta pilsētā,” prieku neslēpa dārzniece Liene Sokolovska.

Priekules novada ģimeņu dārzs ir veltījums Latvijas simtgadei. Dārza infrastruktūras izveide pašvaldībai izmaksājusi nedaudz vairāk par 200 000 eiro, no tiem turpat 35 000 eiro bija Eiropas fondu finansējums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti