Rīta Panorāma

Eiroparlamenta vēlēšanas 2019.Jānis Mencis (LN) Mārtiņš Barkovskis (LRA)

Rīta Panorāma

Mūzikas un dejas saspēle ar Lidijas Auzas gleznām

Intervija ar Krišjāni Kariņu

Premjers: Iedzīvotājiem nevajadzētu ciest novadu reformas rezultātā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Iedzīvotājiem nevajadzētu ciest novadu reformas rezultātā, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Rīta panorāma" pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), izsakot pārliecību, ka novadu reforma dos uzlabojumus iedzīvotājiem.

Pēc viņa teiktā, iedzīvotājiem nevajadzētu ciest novadu reformas rezultātā, jo iecerēto pārmaiņu mērķis ir tieši pretējs. Pagaidām vairums cilvēku piedāvāto reformu vērtē skeptiski, jo negribot pārmaiņas. Tomēr premjers aicināja padomāt par mērķi, vai gribam sasniegt uzlabojumus. Kariņš ir pārliecināts - ja cilvēkiem jautātu, vai viņi vēlas kādus uzlabojumus, vairums atbildētu apstiprinoši. 

Premjers ir pārliecināts, ka reforma iedzīvotājiem sniegs uzlabojumus, tostarp ar valsts pārvaldes modeļa maiņu.

Ministru prezidents piebilda, ka paralēli novadu reformai notiek darbs pie skolu tīkla reformas. "Šai reformai, skolu tīklojumam ir jāsaiet kopā ar mūsu novadu reformu," teica Kariņš, piebilstot, ka līdz ar skolu tīkla reformu tiks rasts finansējums pedagogu algu palielināšanai.

Kariņš teica, ka pašvaldību lietu ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") publiskotais piedāvājums ir tikai reformas pirmais uzmetums. Drīzumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālisti dosies viedokļu saskaņošanas vizītēs uz reģioniem, bet pēc sarunām nāks atpakaļ uz valdību ar, iespējams, koriģētu reformas modeli.

Arī Pūce intervijā LTV raidījumā "Rīta panorāma" atkārtoti norādīja, ka VARAM publiskotais piedāvājums var mainīties.

"Mēs neesam iecirtīgi, neesam stūrgalvīgi, to var veidot arī citādāku. (..)

Mēs, iespējams, piedāvāsim citu modeli. Bet nebūs tā, ka 119 pašvaldību vietā mūsu piedāvājums būs 117 pašvaldības. Samazinājums tāpat būs būtisks, nozīmīgs," sacīja ministrs.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Kariņa vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu.

Administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu plāno samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas gan netiks mainītas.Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala. Šādas ieceres ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā reformas piedāvājumā.

Līdzšinējās administratīvajās robežās saglabāsies Rīgas un Jūrmalas pilsētas, kā arī Līvānu, Alūksnes un Gulbenes novadi. Pārējās pašvaldības skars apvienošana. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti