Rīta Panorāma

Eiroparlamenta vēlēšanas 2019.Jānis Mencis (LN) Mārtiņš Barkovskis (LRA)

Rīta Panorāma

Mūzikas un dejas saspēle ar Lidijas Auzas gleznām

Intervija ar Krišjāni Kariņu

Premjers: Darām visu finanšu sektora sakārtošanā, lai Latvija nenokļūtu pelēkajā sarakstā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Latvijas valdība finanšu sektora sakārtošanā dara visu iespējamo, lai mūsu valsts netiktu iekļauta tā sauktajā pelēkajā sektorā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Jautāts par līdz šim panākto progresu finanšu jomas sakārtošanā, premjers teica, ka Latvija var palepoties ar daudziem "iekustinātiem uzlabojumiem", tostarp likumu izmaiņām Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārvaldes maiņai.

"Mēs pārveidojam mūsu finanšu sistēmu nevis, lai tā atbilstu kaut kādām minimālām prasībām no malas, bet lai mums pašiem būtu stabils pamats, mugurkauls mūsu ekonomikai," teica Kariņš.

Jautāts, vai Latvija nenokļūs tā sauktajā pelēkajā sarakstā, Kariņš teica, ka Latvijas valdība dara visu iespējamo, lai tas tā nenotiktu. "Darām visu, kas ir mūsu spēkos, lai mēs tur nenokļūtu," sacīja Ministru prezidents.

KONTEKSTS:

Eiropas Padomes noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas ekspertu komiteja "Moneyval" pērn augustā Latvijai noteica pastiprinātu kontroles režīmu, jo Latvija saņēma zemu vai vidēju novērtējumu pēc vairākiem efektivitātes kritērijiem. "Moneyval" Latvijas rīcību atzīst par mazefektīvu divās jomās - patiesā labuma guvēju noteikšanā un masu iznīcināšanas ieroču izplatīšanas finansēšanas novēršanā. Ja Latvija noteiktajā laikā neieviesīs "Moneyval" rekomendācijas, tā var nokļūt tā sauktajā pelēkajā sarakstā.

Šis nebija pirmais negatīvais vērtējums Latvijai, runājot par naudas atmazgāšanas apkarošanu. Nepietiekamu kontroli iepriekš pārmeta arī ASV. Pēc ASV Finanšu ministrijas ziņojuma gada sākumā darbību nācās beigt "ABLV Bank", kurai pārmeta  naudas atmazgāšanas shēmas, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai un nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. 

Latvijas finanšu sistēmas sakārtošana un "Moneyval" rekomendāciju ieviešana ir viena no Kariņa vadītās valdības prioritātēm. Februāra otrajā pusē Kariņš pieteica Latvijas finanšu sektora kontroles reformu – «kapitālo remontu».

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti