Dienas ziņas

Rīgā aizliedz atrasties uz ūdenstilpju ledus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pļaviņu HES sāks pazemināt ūdens līmeni

Pļaviņu HES sāks pazemināt ūdens līmeni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Pļaviņu hidroelektrostacija (HES) sāks pazemināt ūdens līmeni upē.

Ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils aizvien krītas, un vērojama neliela ledus kustība, taču joprojām applūdušas plašas teritorijas. Tikmēr pie Pļaviņām joprojām nekustīgi stāv ledus sablīvējumi gan augšpus, gan lejpus pilsētas. Taču tie atkušņa un straumes ietekmē ir pakusuši, tādēļ ūdens caurplūde notiek. Pļaviņu iedzīvotājiem tas ļauj uz brīdi atviegloti uzelpot, bet uzņēmumam "Latvenergo" – pazemināt ūdens līmeni ūdenskrātuvē.

"Starp šiem sastrēgumiem stipras, spēcīgas straumes ietekmē izveidojušies vairāki izskalojumi. Spēcīgā straume grauž šo ledu no apakšas, un temperatūra, kas ir plusos, dod lielāku iespēju, ka šis ledus kūst," pastāstīja Aizkraukles novada Pļaviņu apvienības pārvaldes vadītājs Andris Ambainis.

"Uzsākām ļoti lēzenu, vienmērīgu ūdens līmeņa pazemināšanu ūdenskrātuvē.

Tas var kaut kādā mērā ietekmēt arī Pļaviņu pilsētu. Šis ir viens no mazsāpīgākajiem brīžiem, jo pieteces lielums ir salīdzinoši nemainīgs, ledus masa – vižņi un ledus gabali šajos sastrēgumos lēnām, bet tiek kausēti," skaidroja "Latvenergo" HES tehniskais direktors Andris Zēģele.

Vienlaikus gan pašvaldība, gan "Latvenergo" brīdināja – meteorologi nedēļas otrajā pusē prognozē sala atgriešanos. Tādēļ pastāv risks, ka ledus sablīvējumi sasals un ūdens līmenis atkal celsies. 

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanais brīdinājums par plūdiem. Iepriekš tik lieli plūdi Jēkabpilī bijuši 1981. gadā, kad ūdens līmenis sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Piektdien, 13. janvārī, vietām sāka brukt dambis, kas pilsētu aizsargā no plūdiem, bet bīstamākajā vietā to izdevās nostiprināt.

Sestdien, 14. janvārī, ūdens līmenis sasniedza 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta. Jēkabpils pašvaldība aicināja iedzīvotājus nekavējoties evakuēties no plūdu apdraudētajām teritorijām. Pirmdien, 16. janvārī, ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils samazinājās. Tas turpinājās arī otrdien, 17. janvārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti