Pēdējo dienu apmeklētājiem atvērts televīzijas tornis Zaķusalā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Sestdien pēdējo dienu apmeklētājiem atvērts Rīgas augstākais publiskais skatu laukums televīzijas tornī Zaķusalā.

To svinēs ar Baltā galdauta brokastīm deviņos no rīta, kad augstkāpēji torņa smailē pacels sešus reiz trīs metrus lielu Latvijas karogu. Pēc tam torni apmeklētājiem slēgs un plānots, ka gada nogalē sāksies tā pārbūve, kas varētu ilgt aptuveni četrus gadus.

Apmēram 50 miljonus eiro vērtajā projektā paredzēts paplašināt publiski pieejamo torņa daļu, labiekārtot tornim piegulošo teritoriju, izbūvēt divus jaunus skatu laukumus un restorānu. To plānots finansēt gan no Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pašu līdzekļiem, gan piesaistot dažādu projektu finansējumu.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine
00:00 / 00:46
Lejuplādēt

„Pēc 4.maija mēs uzsāksim aktīvu gatavošanos būvdarbiem. Tas nozīmē, ka būs jāatbrīvo daļa telpu, jāpārvieto gan daļa cilvēku uz citām struktūrvienībām, gan arī iekārtas un darbavietas. Notiks tādi sagatavošanās darbi ar domu, ka gada beigās jau varētu sākties fiziskās būvniecības darbi un šis kļūtu par būvobjektu.

Tornis ne uz mirkli nevar pārtraukt darbu tehnoloģiskā izpratnē, tātad daļa torņa turpinās darbu un daļa darbinieku šeit ikdienā joprojām uzturēsies.

Arī klienti varēs piekļūt savām iekārtām, kas izvietotas tornī. Bet sabiedrībai tornis uz kādu laiku būs slēgts,” pastāstīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāve Vineta Sprugaine.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti