Panorāma

Latvijas goda konsuls Doneckas apgabalā: Pie kara nepierod

Panorāma

Rīgā – tautas tērpu gājiens

LVRTC tornī karogu paceļ 368 metru augstumā

Televīzijas tornī karogu paceļ 368 metru augstumā 

Kamēr daudzi šorīt vēl tikai modās, izbaudot nesteidzīgas brokastis ģimenes lokā vai gatavojoties svētku pasākumiem, augstākajā televīzijas tornī Eiropas Savienībā – Zaķusalā – pacēla Latvijas karogu. Tas pievienojās karogiem torņos daudzviet Latvijā, pārsteidzot un priecējot tuvus un tālus.

Šī ir jau desmitā reize, kad tieši 4. maijā virs Rīgas lepni plīvo sarkani balti sarkanais karogs. Jau pati karoga salocīšana uz zemes ir liela māksla, jo tur, 368 metru augstumā, nekādiem citiem darbiem nebūs laika.

"Katrs metrs, ko pakāpjamies, panorāmu izmaina – Rīga un tuvākā apkārtne izskatās pavisam citādāk," teic LVRTC augstkāpējs, inženieris Jānis Faltiņš.

"Tas ir liels lepnums, prieks un izaicinājums. Visa ģimene jūt līdzi," stāsta LVRTC augstkāpējs, inženieris Sandris Galiņš.

"Man pirmo reizi, ir neliels uztraukums," piebilst LVRTC augstkāpējs, inženieris Rihards Rundzāns.

Un tā viņi trijatā paceļ karogu augstākajā televīzijas tornī Eiropas Savienībā. Sākumā var izmantot liftu, kas ved 97 metru augstumā, tālāk ar citu liftu – 134 metrus, bet pēdējos 50 metrus augstkāpēji kāps teju vertikāli pa šaurām kāpnēm.

Tikmēr torņa pakājē pulcējas šeit strādājošo ģimenes. Baltā galdauta svētki šogad tiek svinēti kopā ar zemessargiem un dažām radošām nodarbēm.

Interesanti, ka, lai gan tornī karoga masts ierīkots 1986. gadā, lai paceltu Padomju Latvijas karogu, tas nav noticis nekad. 

"Neformāli ziņa bija par to – vai nu sarkanbaltsarkanais Latvijas karogs vai nekāds karogs," pastāstīja LVRTC priekšsēdētājs Ģirts Ozols.

Karoga pacelšana ir visemocionālākais brīdis. Vienmēr ir intriga – vai būs vējš, vai karogs lepni plīvos, bet augstkāpējiem pa spēkam ir viss. Un pāri Zaķusalai, pāri visai Rīgai, atkal lepni plīvo sarkani balti sarkanās brīvības krāsas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti