Aktuāli

Darba grupa ziņo par taksometru problēmas iespējamo risinājumu lidostā ''Rīga''

Aktuāli

Latvijas hepatīta biedrības pārstāvis Kristaps Kaugurs par Pasaules hepatīta dienu

VUGD pārstāvis Jānis Grīnbergs par ugunsgrēka dzēšanu Valdgales pagastā un Lubānas ielā

Pēc satelītu informācijas, Talsu novadā izdeguši aptuveni 1200 hektāri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Apjomīgajā kūdras purva un mežu ugunsgrēkā Valdgales un Puzes pagastos, pēc satelītu uzņēmumu informācijas, izdega aptuveni 1200 hektāri, Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) operatīvās vadības pārvaldes priekšnieks, pulkvežleitnants Jānis Grīnbergs.  

Viņš gan norādīja, ka precīzāk par izdegušajām platībām varēs uzzināt tikai tad, kad ugunsgrēks būs pilnībā nodzēsts.

Pašlaik ugunsgrēka dzēšana turpinās, darbos piedalās arī armijas helikopters, kā arī helikopters no Lietuvas un no Baltkrievijas. Papildu spēki, pēc Grīnberga teiktā, neesot vajadzīgi.  

Nodzēst visu ugunsgrēku no gaisa nav iespējams, nepieciešami arī cilvēku resursi, jo kūdra deg arī dziļākajos slāņos. Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" Grīnbergs stāstīja, ka ar helikopteriem efektīvi ir dzēst tikai atklātas liesmas.

"Gruzdošā kūdra ir rūpīgi jāskalo," teica VUGD pārstāvis.

Viņš pieļāva, ka šajā gadījumā ir gluži vienkārši jāgaida lietus.

Viņš arī apliecināja, ka piedūmotajā teritorijā ir problēmas ar mobilajiem sakariem un arī ugunsdzēsēji piedzīvojuši frekvences traucējumus.

Jautāts par to, vai dedzināšana varētu būt ļaunprātīga, Grīnbergs vairījās spekulēt par šo tēmu, jo to izmeklē Valsts policija. Viņš norādīja, ka šajā gadījumā tad vajadzētu būt indikācijām par to - piemēram, ka uguns izcēlusies vairākās vietās vienlaikus. Tajā pašā laikā Grīnbergs pieļāva, ka kūdras purvā saimniekojošais uzņēmums, iespējams, pārāk vēlu izsaucis palīdzību. "100 hektāru vienā minūtē neizdeg," teic VUGD pārstāvis.

Grīnbergs arī sacīja, ka tas bija liela mēroga ugunsgrēks, iespējams, varēja labāk pārdislocēt resursus, izstrādāt citu taktiku, bet, viņaprāt, sociālajos tīklos izskanējusī kritika ugunsdzēsējiem par darbu šajā ugunsgrēka "nav pareiza".

Premjerministra aizvietotājs, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (Zaļo un Zemnieku savienība) raidījumā "Krustpunktā" taisnojās, ka nav vainojams nepietiekami ātrā Krīzes vadības padomes sasaukšanā. Atbildot uz jautājumu, kādēļ bija nepieciešama teju nedēļa, lai sasauktu padomes sēdi, Dūklavs teica, ka, lai gan sēdi jāsasauc premjerministram, iniciatīvai par to vajadzētu nākt no kāda jomas atbildīgā, piemēram, iekšlietu ministra.  

Piektdien daudzviet iekšpus norobežotā ugunsgrēka perimetra joprojām notiek gruzdēšana, bet atsevišķās vietās notiek degšana ar atklātu liesmu, liecina VUGD informācija.  

KONTEKSTS:

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. 18.jūlijā no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

VUGD iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Valdība nolēma lūgt starptautisko palīdzību - gan citām Eiropas Savienības valstīm, gan Baltkrievijai, kas sūtīs ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi. Pieļauts, ka pilnībā kūdras ugunsgrēku varētu nodzēst tikai rudens lietavas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti