Gruzdēšanu Valdgales kūdras purvā pilnībā varētu nodzēst tikai rudens lietavas

Gruzdēšanu Valdgales kūdras purvā pilnībā varētu nodzēst tikai rudens lietavas, uzsvēra Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Trešdien ugunsgrēka dzēšanu no gaisa bija paredzēts sākt Baltkrievijas helikopteram, bet tas vēl nav ieradies, jo notiek organizatoriskais darbs un formalitāšu kārtošana, lai varētu no Baltkrievijas izlidot uz Latviju. Tajā pašā laikā palīdzību piedāvājusi Vācija.
 

"Šobrīd dzēšanas darbi no gaisa nenotiek. Ir saņemts starptautiskās palīdzības piedāvājums no vienas privātas vācu kompānijas, kura piedāvā savus helikopterus.

Tiek izvērtēti minētā piedāvājuma tehniskie parametri un tiks lemts par piedāvājuma izmantošanu," skaidroja Palkavniece.   

Jau drīzumā no apkopes varētu atgriezties Nacionālo bruņoto spēku lidaparāti, kuriem pēc garām dzēšanas stundām bija nepieciešama apkope, Latvijas Radio noskaidroja bruņotajos spēkos.

Pēc otrdienas lietus nav novērota degšana ar atklātu liesmu, bet turpinās gruzdēšana. Palkavniece stāstīja, ka "Copernicus" kartēs ugunsgrēka platība ir nedaudz palielinājusies iekšējā perimetra ietvaros, bet tālāk nav laista.

Cilvēkiem joprojām neiesaka uzturēties tuvumā ugunsgrēka vietai dūmu dēļ. Tāpat arī Stiklu iedzīvotāji mājās vēl neatgriežas.

KONTEKSTS:

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. Trešdien no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

VUGD iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

Valdība nolēma lūgt starptautisko palīdzību - gan citām Eiropas Savienības valstīm, gan Baltkrievijai, kas sūtīs ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti