Panorāma

Lai taupītu naudu, viltoja dokumentus

Panorāma

Slimnīcu pārpilda "Spaisa" lietotāji

Sabrauc bērnu Mežaparkā

Pēc bērna nāves uz laiku aizliedz Mežaparka vilcieniņu (20:59)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 2 mēnešiem.

Svētdien Mežaparkā ekskursiju vilcieniņš nāvējoši traumējis septiņus gadus vecu zēnu. Traģēdija notikusi dienvidū vienā no centrālajām Mežaparka alejām - Atpūtas ielā, kur saulaino brīvdienu baudīja daudz ģimeņu ar bērniem. Policija par traģisko negadījumu sākusi kriminālprocesu, bet kamēr netiks rasts risinājums, kā garantēt cilvēku drošību, pilsētas vadība Mežaparka vilcieniņam aizliegusi kursēt.

Pēc policijas ziņām, septiņus gadus vecais zēns braucis ar velosipēdu un sadūries ar ekskursiju vilcieniņu, pie kura stūres bijis 1944.gadā dzimis vīrietis. No smagajām traumām zēns miris vēl pirms mediķu ierašanās. Šoferis nav bijis reibumā, bet kādā ātrumā braucis un kādos apstākļos tieši notikusi sadursme, policija pagaidām nekomentē. To noskaidros ekspertīzēs, skaidro Rīgas reģiona Kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ansis Pumpurs.

„Ir jānoskaidro precīzi, kam pieder šis vilciens, vai maršruts ir bijis saskaņots Rīgas domes Satiksmes departamentā, vai ir saņemtas visas atļaujas, lai tur brauktu un vai nav bijuši kādi pārkāpumi šī vilcieniņa ekspluatācijā,” norādīja Pumpurs.

Pēc policijas ziņām, septiņus gadus vecais zēns uz velosipēda sadūries ar ekskursiju vilcieniņu, pie kura stūres bijis 1944.gadā dzimis vīrietis. Aculiecinieki stāsta, ka negadījums noticis centrālā vietā, netālu no kafejnīcas „Mežapuķe”. Dienesti ieradušies ātri, bet zēns no smagajām traumām miris notikuma vietā. Policija ziņo, ka šoferis nav bijis reibumā, bet kādā ātrumā braucis un kādos apstākļos tieši notikusi sadursme, likumsargi pagaidām nekomentē. To noskaidros ekspertīzēs. Iepriekš par vilcieniņa darbu policijā sūdzību neesot bijis.

„Ieradāmies ātri, tiešām stāvoklis bija kritisks. Ļoti smagas traumas, darījām visu un ilgi. Diemžēl beidzās ar nāvi,” situāciju skaidro „ātrās palīdzības” pārstāve Inga Vītola.

No redzētā bērna tēvam iestājies šoks un viņam izsaukta otra ātrās palīdzības brigāde. Lietu tagad izmeklē policija. Izmeklēšana tikko sākusies. Ķivere zēnam neesot bijusi.

Mežaparka apsaimniekotājs „Rīgas meži” skaidro, ka ekskursiju vilcieniņu nodrošina SIA „Baltās ielas”, ar ko ik gadu tiek slēgts līgums. Taču šogad, kā izrādās, līgums vēl nemaz nebija pārslēgts, atklāj „Rīgas mežu” valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš.

„Pagājušajā svētdienā viņi ir pārvietojušies bez līguma un bez tiesībām pārvadāt cilvēkus,” saka Tauriņš.

Vairāki atpūtnieki gan Latvijas Radio atzīst, ka vilcieniņu redzējuši braukājam jau vismaz pirms nedēļas.

„Balto ielu” vadītājs Oskars Krēsliņš Latvijas Radio rakstiski norāda, ka sešu gadu laikā, kopš uzņēmums strādā Mežaparkā, šis ir vienīgais gadījums, kas beidzies traģiski. Uzņēmums ļoti pārdzīvojot notikušo, sadarbojas ar policiju un centīsies sniegt atbalstu bojā gājušā bērna vecākiem.

„Viss nepieciešamais līguma parakstīšanai no mūsu puses bija sagatavots un mēs esam pārliecināti, ka līgums arī tiktu parakstīts, jo sešus gadus strādājam Mežaparkā. Mūsu bānītis ir saņēmis visas nepieciešamās atļaujas, sertifikācijas pasažieru pārvadāšanai,” uzsver Krēsliņš.

Pirmdienā bānīša Mežaparkā vairs nav, bet cilvēku ir daudz. Lai gan Atpūtas ielā ceļā uz estrādi uz asfalta ir norādes, ka tikai viena puse ielas domāta skrituļotājiem un riteņbraucējiem, visā ielas platumā kursē gan velosipēdisti, gan skrējēji ar suņiem un māmiņas ar bērnu ratiņiem. Dažbrīd pa vienu pusi aizbrauc arī mašīnas ar caurlaidēm. Parka teritorijā transportlīdzekļi nedrīkst braukt ātrāk par 20 kilometriem stundā, taču vairāki atpūtnieki pēc notikušā interneta komentāros izsakās, ka vilcieniņš nereti braucis krietni ātrāk. Parkā sastapto domas gan ir dažādas.

„Viņš ļoti lēni brauc. Braucot garām, tu tajā vari iekāpt,” saka kāda kundze. „Kad viņš nāk, es ieņemu maksimālu attālu vietu,” pretēju viedokli pauž kāda sieviete. Arī citu sastapto viedokļi bijuši diametrāli pretēji.

Latvijas Radio uzrunātie cilvēki lielākoties atzīst, ka pilnīgi droši uz Mežaparka celiņiem nejūtas un bānītim, tāpat kā citiem auto, vajadzētu kursēt pa skaidrāk nodalītu maršrutu. Tomēr arī pašiem jābūt uzmanīgiem un jāizrunā tas arī ar bērniem.

„Rīgas meži” par bānīti sūdzības iepriekš neesot saņēmuši. Uzņēmuma vadītājs secina - notikums ir pārāk traģisks, lai vilcieniņš turpinātu kursēt kā iepriekš, tomēr pilnībā tā darbību pārtraukt neplāno. „Visticamāk, mēs izskatīsim iespēju, ka tāds transportlīdzeklis, kas principā ir pieprasīts un daudzos atrakciju parkos normāli funkcionē, varbūt būs jāorganizē SIA „Rīgas mežiem”. Mēs tomēr esam pašvaldības uzņēmums un mums nav pamatuzdevums gūt peļņu. Varbūt mēs varēsim nodrošināt augstāku vadītāja disciplīnu. Tomēr, ja šāda atrakcija atrodas privātās rokās, jārēķinās, ka viņiem ir vēlēšanās pirmkārt nopelnīt,” saka Tauriņš.

Rīgas mērs Nils Ušakovs Latvijas Radio norādīja, ka vilcieniņa darbība uz laiku ir pārtraukta, lai atrastu risinājumu, kā garantēt drošību. Ja risinājums netiks atrasts, vilciena vispār vairs nebūšot.

Tāpat netiek izslēgta iespēja, ka pēc pārbaudes amatus varētu zaudēt pat "Rīgas mežu" vai pašvaldības policijas vadības līmeņa amatpersonas.

Kā Latvijas Radio pastāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dišlere, SIA „Baltās ielas” pērn saņēmusi licenci arī tūristu vadāšanai bānītī pa Vecrīgu Ziemassvētkos un Jaungadā. Turpmāk šādus pieprasījumus RDSD sola vērtēt stingrāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti