Ikvienu skriet gribētāju gaidīs Rīgas maratona pirmajā pavasara koptreniņā Mežaparkā

"Rimi" Rīgas maratonā ik pavasari rīkotajos koptreniņos rīkotāji aicina ikvienu tautas sporta un skriešanas mīļotāju pievienoties pirmajā nodarbībā Mežaparkā svētdien, 10. martā. Uz bezmaksas treniņiem būs gaidīti arī pilnīgi iesācēji. 

Simtiem skriešanas cienītāju maratona koptreniņos ik svētdienu Mežaparkā ir pulcējušies jau kopš 2009. gada. "Rimi" Rīgas maratona un "Nike Run Club" treneru vadībā treniņi Mežaparkā norisināsies ik svētdienu līdz pat maratonam, kas notiks 18. un 19. maijā.

Uz pirmo koptreniņu interesentus svētdien gaidīs plkst. 10 pie Rīgas Zoo ieejas.

Gatavošanās sezonu Rīgas maratona organizatori iepriekš paspēja iekustināt ar pirmo koptreniņu jaunatklātajā Daugavas manēžā, gan daloties ar "Nike Run Club" un Ilonas Marheles sastādītajiem treniņu plāniem, gan sniedzot treneru, fizioterapeitu un skrējēju vērtīgus iknedēļas gatavošanās ieteikumus.

Intensīvāko un atbildīgāko gatavošanās posmu Rīgas maratonam no 10. marta ievadīs treniņi, kas svētdienu rītos skrējējus pulcēs ne tikai tādēļ, lai pilnvērtīgi sagatavotu skrējienam maijā un liktu pamatus sportiskai sezonai, bet arī sniegtu enerģijas un emociju lādiņu visu līmeņu un sagatavotības pakāpju skrējējiem.

Treniņus vadīs Rīgas maratona un "Nike Run Club Riga" treneri un tempa turētāji, kā arī īpašajos treniņos sezonas gaitā pievienosies arī organizatoru partneri.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu treniņu procesu, dalībniekus sadalīs vairākās tempa un sagatavotības grupās.

Atsevišķa grupa būs izveidota pilnīgiem iesācējiem, kam aicināti pievienoties arī bērni. Šai grupai skriešana un tipināšana mīsies ar atpūtas, iešanas un vingrojumu pauzēm. Koptreniņus ievadīs iesildīšanās ar dinamiskiem vingrojumiem, bet noslēgs atsildīšanās un staipīšanās.

Kopējais treniņa garums būs apmēram viena stunda. Tikšanās vietā varēs atstāt somas un siltās drēbes.

"Rimi" Rīgas maratona mājaslapā var reģistrēties visām skriešanas distancēm, kā arī olimpiskās bērnu dienas distancēm

KONTEKSTS:

Maratons Rīgā notiek kopš 1991. gada. "Rimi" Rīgas maratons ir Baltijas valstīs vērienīgākais tautas sporta notikums, kas ik gadu Latvijas galvaspilsētā pulcē desmitiem tūkstošu skrējēju no visas pasaules. 2024. gadā "Rimi" Rīgas maratons norisināsies 18.–19. maijā, kad būs iespējams skriet maratona, pusmaratona, 10 km, 5 km un jūdzes distances, kā arī varēs startēt Bērnu dienas distancēs. Visām "Rimi" Rīgas maratona distancēm ir piešķirta pasaules vieglatlētikas jumtorganizācijas "World Athletics" kvalitātes zīme. Maratonam un jūdzes distancēm ir arī Latvijas čempionāta statuss.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti