Lūstošu koku dēļ Rīgas zoodārzs slēgts arī pirmdien un otrdien

Rūpējoties par apmeklētāju drošību, arī pirmdien, 18. decembrī, un otrdien, 19. decembrī, Rīga zoodārzs apmeklētājiem būs slēgts, informēja Zooloģiskajā dārzā.

Svētdien, 17. decembrī, drošības apsvērumu dēļ Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs apmeklētājiem tika slēgts. Arī pirmdien, 18. decembrī, turpināsies koku apsekošana un aizlauzto, bojāto zaru un koku zāģēšana. Pirmdienas vakarā izplatīts paziņojums, ka arī otrdien, 19. decembrī, zooloģiskais dārzs būs slēgts.

Šis gads ir bijis ievērojams ar stiprajām rudens vētrām, kam sekoja ilgstoša, intensīva snigšana, veidojot biezu sniega kārtu uz koku zariem. Šie faktori, iespējams, ir cēlonis tam, ka vairākām senajām Mežaparka priedēm ir nolauzti vai aizlauzti zari un stumbri.

Lai arī zoodārza viesiem tiešus draudus konstatētie koku bojājumi neradīja, svētdien, 17. decembrī, tika nolemts slēgt zoodārza teritoriju apmeklētājiem. Arī pirmdien un otrdien turpināsies sakopšanas darbi.

"Zoodārza teritorijā darbi norit nedaudz lēnāk nekā citur, jo strādājot jāņem vērā dzīvnieku dienas ritmi un labsajūta," teikts zoodārza paziņojumā sociālajos tīklos.

Zoodārza Dzīvnieku kolekcijas departamenta vadītāja Guna Vītola norādīja, ka nav cietuši ne cilvēki, ne dzīvnieki, un zoodārzs vakar un šodien aizvērts preventīvos nolūkos. 

Zoodārza pārstāve Guna Vītola
00:00 / 02:10
Lejuplādēt

Rīgas zoodārza darbinieki turpinās pildīt savus ikdienas pienākums, tai skaitā gatavošanos Ziemas naktīm, kas norisināsies no 22. decembra līdz 7. janvārim un kuru laikā zoodārzs apmeklētājiem būs atvērts līdz pat 21.

Plānots, ka zoodārzs būs pieejams apmeklētājiem trešdien, 20. decembrī. 

Koku apsekošana Rīgas zoodārza teritorijā notiek regulāri. Darbus veic SIA "Labie koki" arboristi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti