4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc pavasara darbi dārzā var izvērsties visai asiņaini?

Jo tuvāk Eiropas Parlamenta vēlēšanas, jo vairāk jautājumu...

Par ķibelēm ar EP vēlēšanu informatīvajām vēstulēm konkursa uzvarētājam – līgumsods

Eiropas Parlamenta vēlēšanas tuvojas, bet daži joprojām nav saņēmuši vēstuli ar informāciju par viņu vēlēšanu iecirkni. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) LTV raidījumam “4.studija” atzina, ka konkursa uzvarētājam bija problēmas ar vēstuļu izsūtīšanu un par to tiks piemērots līgumsods.

PMLP  rīkoja konkursu par informatīvo vēstuļu izsūtīšanu. “Šogad vēlēšanu paziņojumu iepirkumā uzvarēja nevis tradicionāli “Latvijas Pasts”, bet SIA “Reller”,” pastāstīja PMLP pārstāvis Ģirts Pommers. Līgums tika noslēgts par summu 311 750 eiro.

Paziņojumus PMLP sāka izsūtīt jau marta vidū, un vēlētājiem jau vajadzēja saņemt šos paziņojumus, “bet, jā, mēs esam fiksējuši un aicinājuši arī fiksēt, ja kāds nav saņēmis vai kļūdaini saņēmis. Mēs esam saņēmuši un fiksējuši vairāk nekā 100 šādus te gadījumus,” atzina Pommers.

Tā kā paziņojumu izsūtīšana nav noritējusi, kā līgumā paredzēts, vēstuļu piegādātājam ir jārēķinās ar sankcijām.

“Esam izmantojuši iespēju un līgumā paredzētos soda mērus jeb 10% no līguma summas, līdz ar to šī naudiņa tiks iemaksāta atpakaļ Valsts kasē,” informēja Pommers.

Viņš gan mierināja, ka “iedzīvotājiem nav jāuztraucas par to, ka viņi nav saņēmuši šos vēlēšanu paziņojumus, jo savu vēlēšanu iecirkni var ļoti viegli noskaidrot divos veidos - viens ir bez autentifikācijas mūsu mājaslapā un otrs ir - zvanot uz Centrālās vēlēšanu komisijas informatīvo tālruni”.

Eiropas Parlamenta vēlēšanās vēlētāju uzskaitei izmanto vēlētāju sarakstu. Savu vēlēšanu iecirkni iespējams mainīt tikai līdz 7.maijam, bet ir arī cita iespēja - trīs dienas iepriekš var doties uz sev ērtāko iecirkni un nobalsot iepriekš. Vēlēšanu dienā, 25.maijā, gan savu vēlēšanu iecirkni vairs nevarēs mainīt.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti