Dienas ziņas

Liepājā starptautisks konkurss enerģētikā un mehatronikā

Dienas ziņas

ES atbalsts pārejai uz zaļāku ekonomiku

Ozolnieku novada domei jauns priekšsēdētājs

Ozolnieku novada domes priekšsēdētājs Liepiņš neiztur uzticības balsojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Uzticības balsojumu neizturēja Ozolnieku novada domes līdzšinējais priekšsēdētājs Dainis Liepiņš no Latvijas Reģionu apvienības. Lai gan iesniegumu bija parakstījuši tikai pieci deputāti, par viņa atbrīvošanu nobalsoja deviņi. Viņi norādīja uz Liepiņa vienpersonisko vadības stilu un demokrātijas principu neievērošanu. Sēdē tika ievēlēts arī jaunais priekšsēdētājs – ar uzņemējdarbību saistītais Andris Ozoliņš no Latvijas Zaļās partijas.

Bez garām debatēm Ozolnieku novada domes deputāti piektdien, 28.februārī, ar deviņām balsīm “par”, trīs “pret” un diviem deputātiem atturoties, no Ozolnieku novada domes priekšsēdētāja amata atbrīvoja Daini Liepiņu. Par Liepiņa atbrīvošanu nobalsoja deviņi no 15 deputātiem: Latvijas Zaļās partijas pārstāvji (LZP) Jānis Kažotnieks un Andris Ozoliņš, no Latvijas Zemnieku savienības ievēlētie Dina Štelmahere, Ervins Vēveris, Pēteris Veļeckis un Jānis Valerts, kā arī Uldis Ainārs ("Vienotība"), Igors Orlovs ("Saskaņa") un Artūrs Semjonovs (Nacionālā apvienība).

Kā galveno argumentu apvērsuma ierosinātāji minēja domes darba necaurspīdīgumu un demokrātijas trūkumu. “Tāpat arī atsevišķu deputātu, galvenokārt opozīcijas pārstāvju interešu klaja ignorēšanu. Kā arī esmu novērojis vispār klaju demokrātijas trūkumu darba organizācijā,” sacīja Ervīns Vēveris.

Nu jau no amata atbrīvotais domes priekšsēdētājs pārmetumiem nepiekrīt. Viņaprāt, viens no iemesliem esot pašvaldību vēlēšanu tuvošanās un nesaprašanās, nosakot prioritātes šā gada budžetā.

“Patiesībā tā galvenā pretestība jau sākās tajā brīdī, kad netika apstiprināts divu deputātu – Vēvera un Valerta – lobētās Upes ielas asfaltēšana 1,2 km garumā. Netika apstiprināts arī, manuprāt, tas bija Ozoliņa priekšlikums, uz Jaunzema kapu ceļa gribēja tālāk remontu turpināt, kur principā apdzīvotības nav nekādas. Protams, ka vajag, vajag visus ceļus taisīt, bet ir prioritātes un ir iespējas,” komentēja Liepiņš.

Pēc balsojuma par Liepiņa atbrīvošanu no amata visi trīs no Latvijas Reģionu apvienības ievēlētie deputāti sēžu zāli atstāja, bet Miķelis Rēdlihs arī paziņoja par deputāta mandāta nolikšanu. “Divarpus gadu laikā ir izdarīts ļoti daudz laba darba. Un es esmu neizpratnē, kāpēc šis darbs ir jāapstādina, mainoties varai, es tiem cilvēkiem līdz galam neuzticos, un es nespēju vairs strādāt tādā atmosfērā,” sacīja Rēdlihs.

Par jauno domes priekšsēdētāju ar 11 balsīm tika ievēlēts Andris Ozoliņš, kurš vēlēšanās kandidēja no Latvijas Zaļās partijas.

Jaunais priekšsēdētājs ir viens no tiem, kurš 2017. gadā priekšsēdētāja amatam atbalstīja Daini Liepiņu, bet tagad domas esot mainījis: “Pirmais gadījums, kad bija vienpersoniska lēmuma pieņemšana, bija saistībā ar Ozolnieku vidusskolas direktora kandidāta izskatīšanas procesu.”

Viņaprāt, lai arī līdz nākamajām pašvaldības vēlēšanām, kurās Ozolnieku novads, visticamāk, vairs nebūs atsevišķs novads, vēl esot gana laika, lai parādītu, ka strādāt var arī citādi.

Uzrunātie vietējie iedzīvotāji par pārmaiņām domē gan lielākoties ne bēdājas, ne priecājas, jo par vietvaras politiķu peripetijām nemaz īsti neinteresējoties.

KONTEKSTS:

Janvāra beigās, izceļoties diskusijām par nepieciešamību būvēt jaunu bērnudārzu, tikai ar vienas balss pārsvaru pieņemts Ozolnieku novada pašvaldības 2020.gada budžets.

Toreiz Dainis Liepiņš apgalvoja, ka viņam neesot informācijas, ka deputātiem, kas iepriekš atbalstījuši koalīcijas balsojumus, būtu politiska motivācija balsot pret budžetu, šādi izsakot neuzticību domes vadībai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti