Dienas ziņas

TOS atklāj jaunu operāciju zāli

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Mierizlīgums Ozolnieku ledus halles lietā nes zaudējumus

Gatavo mierizlīgumu Ozolnieku ledus halles lietā; opozīcijas deputātiem iebildumi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Gadiem ilgušas tiesas par Ozolnieku ledus halli tagad varētu noslēgties ar mierizlīgumu starp Jelgavas novadu, kas ir Sporta skolas un zemes īpašnieks, un Daini Liepiņu, kas ir "Ozo" ledus hales īpašnieks un vienlaicīgi arī Jelgavas novada domes deputāts. Tomēr bažas par šī mierizlīguma iznākumu ir citiem domes deputātiem.

Šobrīd Ozolnieku sporta centrā un arī "Ozo" ledus hallē norit ierastais ikdienas darba ritms. Šī halle bija un joprojām ir strīdus ābols vairāku gadu garumā. Tagad  sākts ceļš uz mierizlīgumu.

"Šis mierizlīgums paredz izbeigt tiesvedību starp pusēm un saglabāt esošo situāciju, kāda tā ir izveidojusies uz šo dienu, kad SIA "G.R.B. Investīcijas" ir šīs ledus halles īpašnieks un operators, un nodrošina to pakalpojumu, ko šī ledus halle sniedz. Savukārt Jelgavas novada pašvaldība ir zemes īpašnieks, un saņem nomas maksu par šī zemes gabala Ozolniekos lietošanu," skaidroja zvērināts advokāts Aivars Bērziņš.

Domes deputāts Liepiņš, kurš ir arī  SIA "G.R.B Investīcijas" īpašnieks, ar šo dokumentu apmierināts tomēr nav, bet mierizlīgumam esot gatavs.

"No manas puses tas paredz tādu sāpīgu soli kā atteikšanos no jebkuras kompensācijas un zaudējumu segšanas, kas ir bijusi reāli iztērētā nauda. Ir pie divdesmit tūkstoš eiro tikai tiesāšanās un juridiskie pakalpojumi, nerunājot par kaut kādām netiešajām izmaksām, kuras saistītas ar gandrīz divu gadu liegumu kaut ko šeit attīstīt, darboties," skaidroja Liepiņš.

Opozīcijas deputāti gan uzstāj, ka mierizlīgums esošajā redakcijā palikt nevar un norāda uz būtiskiem trūkumiem pašvaldības iedzīvotājiem, kas nav atrisināti tiesu ceļā un netiek risināti arī ar mierizlīgumu.

"Šajā situācijā es redzu, ka zaudētājs ir pašvaldības sporta skola, jo mēs nekādi neatrisinām ieejas jautājumu. Saistībā ar ieeju ledus hallē pašvaldība ir zaudējusi ģērbtuves, ir zaudējusi dušas, un līdz ar to pašvaldībai ir neērtības,"norādīja Jelgavas novada domes opozīcijas deputāts Uldis Ainārs ("Jaunā Vienotība")

Lielākā problēma ir, ka divām ēkām – sporta hallei un sporta skolai – ir viena kopēja ieeja, kas rada pretenzijas. Opozīcijas deputāts vērsīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Tikmēr zvērināts advokāts Bērziņš, kurš Jelgavas novada domei sniedz juridisko palīdzību, norādīja, ka tiesvedības procesa turpināšanās var radīt virkni neērtību iedzīvotajiem, tādēļ, viņaprāt, šajā lietā būtu jāpanāk risinājums.

"Pašvaldība zaudētu abos gadījumos, vai viņi vinnētu tiesā vai viņi zaudētu tiesā. Ja viņi zaudētu tiesā, būtu jāatlīdzina otrai pusei tiesāšanās izdevumi, kas varētu būt diezgan lieli. Ja viņi vinnētu tiesā, viņai, iespējams, būtu jāatlīdzina šī  hokeja halles vērtība otrai pusei," norādīja advokāts.

Par esošo mierizlīgumu Jelgavas novada deputāti balsoja ''par''. Nākamā tiesas sēde, kurā tiks ieniegta mierizlīguma vienošanās, paredzēta pirmdien, 13. februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti