Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ogrē plāno nozāģēt gandrīz 100 koku

Ogrē ielu sakārtošanai grasās nozāģēt gandrīz 100 koku

Ielu rekonstrukcija Ogres novadā šogad noteikta par prioritāti, taču katrs šāds projekts samazina lielo koku skaitu pilsētā. Jau iesāktajā rekonstrukcijas projektā Mālkalnes prospektā tiks nozāģētas 12 kastaņas, bet Amatnieku ielā, kur būvdarbus paredzēts sākt jūlija beigās, iecerēts nozāģēt pat vairāk nekā 60 koku.

Nepilnu kilometru garo Amatnieku ielu Ogrē vasarā klāj bieza putekļu kārta, bet pavasarī - ūdens.  Šovasar grants segumu nomainīs bruģis, vien ielas rekonstrukcijas laikā paredzēts nocirst arī 63 kokus, tostarp ne tikai papeles un alkšņus, bet arī 33 priedes, desmit egles, piecas kļavas, trīs liepas un vienu ozolu.

"Nu taisni nezinu, it kā žēl, bet labas lietas dēļ," noteica ogrēniete Valentīna.

Līdzīgās pārdomās arī citi Amatnieku un apkārtnes mazo ieliņu iemītnieki, bet centra daudzdzīvokļu mājās mītošajiem par pilsētas zaļās rotas saglabāšanu ir pavisam strikts viedoklis.

"Viņi neaug ātri, tāpēc kokus vienmēr ir žēl nozāģēt, un tāpēc, protams, esmu pret," atzina ogrēniete Ludmila.

Kā skaidro vides speciāliste, šķirties no kokiem esot nepieciešams, lai izbūvētu lietus kanalizāciju, kas ielu pasargās no pārplūšanas. Turklāt nozāģējamie koki esot mazvērtīgi.

"Vizuāli tie bērzi ir skaisti, bet principā tie ir pārauguši koki, un šo kokaugu nociršana ir saskaņota ar Dabas pārvaldi, ir saņemts atzinums," teica vides speciāliste Iveta Štāle.

Arī izpilddirektora pirmais vietnieks uzskata, ka projekts esot videi draudzīgs. Turklāt tas savā ziņā ir unikāls, jo ātruma ierobežojošo vaļņu vietā tiks izbūvētas drošības saliņas.

"Tās ir tādas kā pussalas, kas uzlabo satiksmes drošību un liek samazināt braukšanas ātrumu, un kas arī ļauj saglabāt atsevišķus ļoti svarīgus kokus šajās ielās," sacīja Ogres novada domes pārstāvis Pēteris Špakovskis.

Pēc līdzīga projekta pakāpeniski tikšot rekonstruētas arī citas Kartonfabrikas rajona ielas. Izteikt savu viedokli par koku ciršanu publiskajā apspriešanā ogrēnieši var līdz 21. jūnijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti