Novadu reformas izskatīšana jau pārspējusi pēdējo gadu ilgākās Saeimas sēdes rekordu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 3 mēnešiem.

Administratīvi teritoriālās (ATR) reformas likuma izskatīšana otrajā lasījumā jau pārspējusi pēdējo gadu ilgākās Saeimas sēdes rekordu.

Novadu reforma Saeimā 2. lasījumā

Pirmā likuma skatīšanas diena: Saeima lemj republikas pilsētas pārsaukt par lielajām pilsētām. Lielās pilsētas būs tikai piecas - to sarakstā vairs nebūs Jēkabpils, Jelgava, Valmiera un Ventspils.

Otrā likuma skatīšanas diena: Noraida priekšlikumu Latvijā veidot apriņķus.

Trešā likuma skatīšanas diena: Administratīvo teritoriju robežu grozīšanu izlems valdība. Pūce sola likumprojektu par otrā līmeņa pārvaldību līdz gada beigām.

Ceturtā likuma skatīšanas diena: Reformas rezultātā radušos izdevumus pašvaldībām līdzfinansēs. Valdībai būs jāizstrādā koncepcija par kultūrvēsturisko novadu attīstību. Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei liks sadarboties ar kaimiņu novadu.     

Piektā likuma izskatīšanas diena: Neveidos Sēlijas novadu, noraida priekšlikumus saglabāt vairākas pašvaldības pašreizējās robežās.

ATR likumu Saeima šodien turpina skatīt ceturto dienu, līdz šim minētajam procesam atvēlot jau kopumā aptuveni 27 stundas, ieskaitot pārtraukumus. Pirmajā likumprojekta skatīšanas dienā deputāti darbā bija pavadījuši aptuveni 11 stundas, savukārt piektdien parlamentārieši likumprojekta priekšlikumus skatīja aptuveni astoņas stundas. Tikpat daudz laika Seima patērēja arī vakar, pēc pārtraukuma atsākot skatīt likumprojektu.

Šodien, ceturtās dienas sākumā, deputātiem priekšā bija vēl vairāk nekā 230 priekšlikumi. Trīs pirmajās dienās deputātiem bija izdevies izskatīt vien 81 no 316 priekšlikumiem. Priekšlikumu pirmā daļa ir saistīta ar likuma ietvaru, tomēr lielākā daļa priekšlikumu, līdz kuriem deputāti vēl nav tikuši, paredz konkrētu pašvaldību administratīvi teritoriālo sastāvu. Paredzams, ka debates par tiem varētu prasīt vēl vairāk laika.

Līdz šim viena no ilgākajām sēdēm bija paredzēta 2020.gada valsts budžeta un tā ietvara izskatīšanai un pieņemšanai. Divu dienu laikā parlamentārieši pērnā gada novembrī minēto likumprojektu izskatīja aptuveni 25 stundās, ieskaitot pārtraukumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti